Minęło zaledwie kilka dni od premiery krążka Born In Szczecin vol. 3 skupiającego w sobie lokalną niezależną scenę muzyczną, a stowarzyszenie Made In Szczecin robi kolejny krok w stronę odbiorców i słuchaczy. Od dziś trzeci wolumin płyty „urodzonych w Szczecinie” dostępny jest do pobrania w wersji elektronicznej na stronie www.borninszczecin.pl.

Najnowsza składanka wydana przez Made In Szczecin obfituje w świeże i różnorodne brzmienia, które łączy przede wszystkim jedno – pochodzenie od szczecińskich wykonawców. Zainteresowanie odbiorców inicjatywą „Born In Szczecin” rośnie, co widać było chociażby na premierze płyty, która okazała się sukcesem frekwencyjnym. Coraz większa promocja zespołów to jeden z głównych celów naszych działań na rzecz lokalnej sceny niezależnej – mówi Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny Made In Szczecin.

Nakład składanki sięgnął liczby 2,5 tys., jednak nośnik fizyczny nie będzie dostępny dla każdego. Wiele płyt już zostało rozdanych gościom premiery, duża część zostanie wysłana do mediów muzycznych, swoją pulę otrzymały zespoły, których piosenki są na krążku. Dlatego stowarzyszenie co roku decyduje się na udostępnienie całego krążka w internecie, aby każdy zainteresowany mógł sięgnąć po muzykę ze składanki.

Na najnowszej Born In Szczecin znajduje się 17 utworów różnych stylistycznie. Znajdziemy tu między innnymi pop, soul, funk, blues, ale też metal i klasyczny rock. 7 mniej doświadczonych składów dostało się na płytę dzięki przeglądowi Born To Be Wild 2, który organizowało Made In Szczecin.

Jak wygląda pełna lista zespołów znajdujących się na Born In Szczecin vol. 3? 

1. Lexis – muzycy grający ambitny pop z różnymi inspiracjami i zwycięzcy Made In Szczecin Born To Be Wild 2. To właśnie ich utwór otwiera najnowszą składankę szczecińskich wykonawców.

2. Chorzy – to, co grają Chorzy ciężko jest klasyfikować, to po prostu trzeba usłyszeć. Liderem zespołu jest Olek Różanek, który ze swoimi niezwykłymi tekstami porusza się po rockowych i funkowych przestrzeniach akustycznych.

3. Bona Fides – zwycięzcy pierwszego przeglądu Made In Szczecin Born To Be Wild. To między innymi dzięki nim szczeciński blues ma swoją młodą generację. 

4. After Blues – w bluesie jak w życiu: smutek miesza się z radością albo przeplata. Na charakterystyczne brzmienie After Blues składają się między innymi piękne harmonie gitarowe Waldemara Baranowskiego. Choć to weterani, udowadniają, że ich muzyka nie jest jeszcze „after”.

5. Ludzie Mili – niekonwencjonalna grupa muzyków, a w niej między innymi Gutek, Banach czy Olek Różanek. Muzyka ludzi miłych to rock’n’roll z różnymi wpływami. Jaka jest ich misja? Odwkurzanie świata.

6. Kieru – to wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, producent i założyciel Rapido Studio. Przedsmak jego pierwszego albumu „Komercja czy Underground” możecie poczuć na Born In Szczecin vol. 3.

7. Indios Bravos – ekipa reggae Gutka i Banacha, czyli właściwie już klasyka tego gatunku. 

8. Half Accidental – może i na wpół przypadkowo, ale charyzmatycznie prezentuje się muzyka Half Accidental. Dominuje brzmienie pianina i głos.

9. Big Fat Mama – funkowi liderzy Grodu Gryfa doceniani nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Niedawno  ukazał się ich debiutancki album Music for Your GrandMa. 

10. Dyabol – niedawno powstały zespół, który gra muzykę zwaną w pewnych kręgach alkorockiem. Można się tylko domyślać co to oznacza albo… posłuchać.

11. Pomorzanie – bigbitowy projekt poboczny członków jednego z najstarszych polskich zespołów ska - Vespy. W rock'n'rollowym składzie składają hołd pierwszym polskim zespołom "mocnego uderzenia". Choć z przekory wolą, by nazywać ich „boysbandem”.

12. Listopad – panowie muzycznym rodem z Listopada wiedzą jak robić muzykę – można się o tym przekonać słuchając ich nagrań, gdzie na pierwszy plan wybija się dynamika i ciekawej barwy silny wokal.

13. Overdose – czerpiąc ze studni klasycznego rocka, tworzą własne piosenki.

14. The Feedback – szczecińsko-stargardzki hard rock, o którym krążą plotki, że dobrze prezentuje się na przeglądach.

15. Joyride– kapela indierockowa znana już być może niektórym szczecinianom.

16. Godbite – ekscentryczny kwintet metalowy. Ich muzyka broni się sama, jest silna i ekspresywna.

17. Scylla – „Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla ucha i strzał adrenaliny prosto w serce.”

Przegląd Born To Be Wild 2 wspiera agencja reklamowa ETCETERA, DK Słowianin, Free Blues Club, Rockowy Klub Muzyczny Morion oraz sklep muzyczny Rockman. Masteringiem Born In Szczecin vol. 3 zajęło się Rapido Studio. Koncertowe klipy z przeglądu Born To Be Wild 2, które dostępne są cały czas w serwisie Youtube zrealizowało mStudio.net.pl. Przegląd wsparła również pizzeria Maffisto. Premiera płyty odbyła się na Zamku Książąt Pomorskich w ramach Zamkowego Lata Artystycznego. Inicjatywę Made In Szczecin Born To Be Wild oraz Born In Szczecin wspiera Miasto Szczecin.

www.borninszczecin.pl

Made in Szczecin

Najprężniej Made in Szczecin działa w obszarze lokalnej sceny muzycznej. Stowarzyszenie może się już pochwalić wydaniem trzech woluminów płyty Born in Szczecin, będącej wielką szansą na promocję dla młodych zespołów ze Szczecina i regionu. Organizuje też koncerty, pomaga promować niezależne i młode inicjatywy kulturalne.