Największy kwietnik znajduje się przy Pomniku Czynu Polaków. Tworzy go ponad 20 tysięcy różnokolorowych begonii. Podobnych miejsc mamy w Szczecinie więcej.

Kwietniki znajdziemy m.in. placu Tobruckim, gdzie zasadzono ponad 1500 pelargonii czy przy Teatrze Letnim. Ten ostatni tworzy ponad 7 begonii. Na placu Hołdu Pruskiego poza begoniami, rosną aksamitki i koleusy. Z kolei na placu Armii Krajowej dominują begonia oraz żeniszek.

– W najbliższych dniach donice kwietne znajdą się przy ul. Przyjaciół Żołnierza, Komuny Paryskiej, Wyszyńskiego, przy wjeździe do miasta Trasą Zamkową, przy placu Zwycięstwa, na placu Lotników, na rondzie Szyrockiego oraz przy Nabrzeżu Wieleckim – wylicza Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Ponadto wkrótce na ulicach miasta ma się pojawić prawie 100 ampli i 51 wież kwiatowych z kompozycjami z pomarańczowej begonii, różowo-białej pelargonii oraz wilca o ozdobnych zielonych liściach.

Kompozycje kwietne inspirowane Szczecinem

Co ciekawe, na kwietniku w alei Jana Pawła II na pierwszy rzut oka widać tylko wielokolorową mozaikę niecierpków, koleusów i irezyny, ale z wysokości można zauważyć, że wzór inspirowany jest naszym miastem. Poszczególne części kwietnika ukazują wycinki siatki ulic Szczecina.

– Środkowy kwietnik jest najłatwiejszy do odgadnięcia - to gwiaździsty układ ulic m.in. z placem Grunwaldzkim. Kwietnik skrajny, w kierunku placu Grunwaldzkiego, ukazuje fragment Wałów Chrobrego i plac Mickiewicza. Kwietnik najbliżej urzędu wzorowany jest na fragmencie Pogodna z placem Jakuba Wujka – wyjaśnia Kus.