Nasze miasto również zadbało o to by znaleźć się wśród wielu wystawców na Międzynarodowych Targach Szczecińskich. Zaprezentowało się dobrze- w oczy od razu rzucało się niebieskie stoisko reklamujące regaty, trochę dalej było drugie w którym mogliśmy dowiedzieć się jak założyć firmę. W obu przypadkach Szczecin prezentował się godnie jak na europejską metropolię.
Ze stosika mogliśmy zdobyć wiele informatorów odnośnie Szczecina. Są one przejrzyste i dobrze wydane- po prostu zachęcają do zainwestowania w Szczecinie. Wśród informatorów możemy dostać taki: „Hotele, propozycje lokalizacyjne”. Dowiadujemy się wiele ciekawych informacji, gdzie w Szczecinie w przyszłości zapewne powstaną hotele. I tak przy Alei Wojska Polskiego, tuż obok stadionu lekkoatletycznego, może powstać hotel. Planowany termin przetargu to 2007 rok. Na prawobrzeżu Szczecina w dzielnicy Podjuchy również ma stanąć taki obiekt. Termin przetargu w tym przypadku to 2008 rok. Kolejna działka pod hotel na prawobrzeżu to ulica Narzędziowa- w pobliżu dworca kolejowego. Kolejną działką która ma być przeznaczona pod hotel to ulica Światowida, północna część Szczecina w obrębie osiedla Golęcino-Gocław. W obu przypadkach planowany termin przetargu to 2008 rok.
Interesujące są plany odnośnie XIX wiecznej kamienicy w centrum Szczecina. Na Malczewskiego 34, tuż obok Galaxy, planuje się rozbudowę i adaptację kamienicy pod właśnie hotel. Zgodnie z Lokalnym Programem Rewitalizacji, kamienica wraz z otoczeniem została przeznaczona do rozbudowy i adaptacji. Projekt koncepcyjny opracowano w dwóch wariantach które prezentujemy. Planowany termin przetargu to również 2008 rok.
Jak przyznały osoby ze szczecińskiego stoiska, najwięcej osób interesowało się terenami pod budownictwo mieszkalne.
Szczeciński metropolitarny obszar gospodarczy?
Jeden z punktów programu wyborczego Piotra Krzystka zakładał właśnie stworzenie takiego obszaru. Wygląda na to, że stolica Zachodniego Pomorza na dobre rozpoczęła aktywną współpracę z miastami satelitarnymi. Dopiero co w Cannes przedstawialiśmy ofertę miast położonych blisko Szczecina, a teraz wydajemy broszurę zachęcająca do inwestycji produkcyjno-składowych nie w samym Szczecinie a miastach położonych blisko stolicy regionu. To napawa optymizmem, bo jeżeli zostaną tam zlokalizowane inwestycje ożywi się rozwój całego regionu.
Szczecin ma osobną publikację dotyczącą inwestycji produkcyjno-składowych. Proponowanych jest aż sześć lokalizacji, co ciekawie terminy przetargów są wyznaczone na ten rok.
Tereny rekreacyjne w Szczecinie
Zielona broszura, informuje nas o terenach przeznaczonych pod budownictwo rekreacyjne w Szczecinie. W materiale zaprezentowane są cztery lokalizacje: Jezioro Głębokie, „Gontynka”, Dziewoklicz oraz ulica Kopalniana. Osoba która rzeczywiście chciałaby zainwestować np. na Gontynce, może zostać wprowadzona w błąd ponieważ w informatorze widnieje informacja, że termin przetargu będzie w 2006 roku. Dziś mamy 2007. Warto takie błędy usunąć, bo nie ma sensu publikować broszur zachęcających do inwestowania, jeżeli są w niej błędy.
W obszarze Jeziora Głębokie, proponuje się modernizacje kąpieliska wraz z budową nowych i rozbudową istniejących obiektów towarzyszących, małą architekturą, budową mola z balkonami, punktami widokowymi, małą i dużą sceną. Termin zbycia do 2006 rok…
Gontynka to okres rekreacyjno-sportowy, jak wszyscy wiemy ma tam powstać Aquapark. Termin przetargu to…2006 rok.
Na Dziewokliczu proponuje się budowę całorocznego Centrum Sportów Wodnych. Termin przetargu to 2007 rok. Na ulicy Kopalnianej ma powstać pensjonat z restauracją. Jest to jednak chyba odległa perspektywa, ponieważ termin przetargu to: „ w zależności od zainteresowani inwestorów”
The Tall Ships Races promowane na targach
Na stoisku można było też dowiedzieć się wielu informacji na temat wielkiego zlotu żaglowców. Kalendarzyki, ulotki z mapką w środku i naklejką, kalendarz imprez- i wiele innych rzeczy możemy otrzymać ze stoika. Ulotki są wykonane estetycznie i zachęcają do odwiedzenia w sierpniu Szczecina. Warte podkreślenia jest to, że większość ulotek poza językiem polskim jest wydana w angielskim i niemieckim- targi cieszą się dużym powodzeniem wśród niemieckich gości, więc jest to doskonały moment by przedstawić regaty naszym zachodnim sąsiadom. Osoby ze szczecińskiego stoiska, również mówiły w języku niemieckim.
Na stoisku Szczecina można było otrzymać broszury informujące jak założyć firmę. „Przewodnik dla przedsiębiorczych” zawiera wiele pomocnych wskazówek, również tych o otrzymywaniu dotacji z UE.
Szczecin na targach prezentuje się dobrze i miejmy nadzieje, że to przełoży się na inwestycje w mieście i regionie.
Komentarze
0