Jeżeli szczecińska Filharmonia zwycięży w konkursie „Europa to my” to Szczecin otrzyma 50 tys. złotych i odbędzie się w nim koncert polskich gwiazd. Zagrają m.in. Edyta Górniak, Donatan & Cleo, Formacja Nieżywych Schabuff.

Konkurs "Europa to my" ma promować zmiany, jakie zaszły w polskich miastach, dzięki wykorzystaniu Funduszy Europejskich oraz inwestycje, które dzięki nim mogły zostać zrealizowane. W Szczecinie jedną z takich inwestycji budynek Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Obiekt znalazł się w finałowej dwudziestce konkursu „Europa to my”.

W ostatniej fazie konkursu to internauci zdecydują, która ze zgłoszonych inwestycji okaże się najlepszym projektem w całej Polsce. Głosy na szczecińską Filharmonię za pomocą strony internetowej http://www.europatomy.eu/finalisci można oddawać do 24 lipca.

Dzieło barcelońskiego duetu Barozzi - Veiga rywalizuje m.in. z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, kruszwicką Astrobazą, toruńskim mostem i zrewitalizowanym bulwarem w Gorzowie Wielkopolskim.

W mieście, które zajmie 1. miejsce w internetowym głosowaniu, w nagrodę zostanie zorganizowany Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich. Wydarzenie zwieńczy koncert, podczas którego wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Edyta Górniak, Formacja Nieżywych Schabuff, Monika Kuszyńska, Margaret, Donatan & Cleo. Koncert transmitowany będzie na żywo w TVP 1.

Jednak to nie jedyna nagroda. Dodatkowo, na terenie miasta, które zwycięży zrealizowana zostanie innowacyjna i użyteczna publicznie inwestycja o wartości do 50 tys. złotych.

Ogłoszenie wyników konkursu „Europa to my” nastąpi 27 lipca.

Konkurs „Europa to my” jest organizowany przez firmę Eurozet Sp. z o.o., we współpracy z Telewizją Polską S.A. oraz Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.