„Współpraca interdyscyplinarna: aspekty kliniczne, prawne i psychologiczne. Razem znaczy lepiej”
Kolejna edycja konferencji Dentist Mundi odbędzie się już 1 marca w hotelu Courtyard by Marriott w Szczecinie. Wydarzeniem towarzyszącym będzie sesja interdyscyplinarna, na której lekarze i lekarze dentyści będą rozmawiać o najważniejszych zagadnieniach ze świata medycyny z ostatnich miesięcy. Zapisy na konferencję wciąż są możliwe.
– Wybraliśmy temat: „Współpraca interdyscyplinarna: aspekty kliniczne, prawne i psychologiczne. Razem znaczy lepiej”. Będą poruszane tematy z pogranicza tych zagadnień, np. co robić z pacjentami zażywającymi konkretne leki. Podzielimy
się swoimi obserwacjami i doświadczeniami. Będzie wykład o urazach zębów, z którymi pacjenci trafiają najpierw na SOR, a nie do stomatologa. Nasza sesja interdyscyplinarna jest kierowana do kolegów lekarzy. Porozmawiamy
też o dentofobii, czyli o lęku przed wizytą u dentysty – mówi Agnieszka Borowiec-Rybkiewicz, współorganizatorka konferencji Dentist Mundi.
– Poruszymy także zagadnienia z zakresu prawnego, np. dotyczące „ustawy Kamilka”, która literalnie budzi duże kontrowersje, bo ta doskonała idea jest mocno dyskutowana przez swoje szczegóły, np. czy zaniedbanie zdrowia jamy ustnej u dziecka jest kwalifikowane jako zaniedbywanie zdrowia i zagrożenie dla dziecka – mówi Agnieszka Borowiec-Rybkiewicz.
W konferencji interdyscyplinarnej biorą udział nie tylko lekarze i lekarze dentyści, lecz także prawnicy czy społecznicy zaangażowani w kwestie społeczne na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Taki będzie program konferencji Dentist Mundi
To już szósty raz, gdy lekarze dentyści zrzeszeni w Komisji Stomatologicznej Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie organizują swoją konferencję.
– Konferencja Dentist Mundi jest naszym oczkiem w głowie. Wymyśliliśmy ją, żeby lekarze dentyści w Szczecinie mieli dostęp do najlepszej wiedzy i mogli rozmawia
o najważniejszych zagadnieniach, które ich interesują – mówi prof. Halina Ey-Chmielewska, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.
– Ciągle rozpatrujemy stomatologię bardziej jako estetyczną niż medyczną dziedzinę zdrowia, a przecież zdrowe zęby są podstawą zdrowego organizmu. Dentyści wykonują skomplikowane i trudne zabiegi. Na wiele wykładów, np. pani prof. Elżbiety Gawrych, która będzie mówić o rozszczepach podniebienia, bardzo czekam – mówi prof. Ey-Chmielewska.
Kto jeszcze będzie gościć na konferencji i o czym mówić?
– Pani prof. Aleksandra Palatyńska-Ulatowska poprowadzi wykład „Jak odczarować dawną endodoncję i dzisiaj skutecznie leczyć kanałowo”. Pani dr Hanna Sobczak-Zagalska powie o urazach zębów u pacjentów w wieku rozwojowym, a lek. dent. Michał Trochimiuk o drukowaniu 3D w stomatologii. Wykładów jednak jest więcej i warto jest przyjść i posłuchać – mówi prof. Halina Ey-Chmielewska.
Zapisy na konferencję:
Komentarze
11