A gdyby tak na koncert wziąć krzesło i nie iść z nim wcale daleko, tylko do podwórza... Przy okazji znaleźć odpowiedź na pytanie: jak brzmią zakamarki Szczecina? Te z pozoru nieciekawe podwórka mijane przez nas każdego dnia bez zastanowienia, niezauważane. Drogi przechodniu, nawet nie wiesz, jak cudowną mają akustykę i jak kuszącą architekturę. Zanurz się z nami w ich brzmieniu.

Omega Impact na Mazurskiej 26 to plenerowy koncert pod hasłem: Przynieś sobie krzesełko. Inicjatywa zrodziła się w głowie kompozytora, wokalisty i fagocisty, z pochodzenia szczecinianina – Grześka Marciniaka, który na co dzień mieszka w Hadze.

- Zawsze intrygowały mnie szczecińskie podwórka. Mają ciekawą architekturę i akustykę. Swoje wczesne dzieciństwo spędziłem na jednym z nich przy ulicy Sikorskiego 6. Zdarzało się również, że śpiewałem w takich miejscach z kolegami z chóru "Słowiki", którego byłem członkiem w latach 90.

Ulotne dźwięki, zatrzymane w filmowym kadrze

23 września o godzinie 18-tej, międzynarodowa grupa Omega Impact wraz z Grześkiem zagrają koncert na podwórku przy ulicy Mazurskiej 26. Podczas koncertu zabrzmią zarówno szlagiery z ich debiutanckiego albumu pt. "Noc", jak i całkiem nowe pieśni. Utwory z koncertu zostaną zarejestrowane przez Studio RecArt z Poznania, które odpowiadać będzie za dźwięk, a obraz zrealizują Kręci się oraz wSzczecinie.tv. Dom Weselny Eden w Petrykach sfilmuje całe wydarzenie z ziemi i z powietrza.

Kameralnie, akustycznie, naturalnie

Omega Impact to międzynarodowy twór muzyczny z siedzibą w Hadze (Holandia). Grupa założona pod koniec 2013 roku gra oryginalną akustyczną muzykę komponowaną przez Grzegorza Marciniaka i innych, zaprzyjaźnionych twórców. Na początku bieżącego roku grupa wydała swój pierwszy album pt. "Noc".

Skład grupy: Grzegorz Marciniak (PL) - kompozycje i śpiew, Enric Cans i Morera (ES) - klarnety i saksofon, Vladan Kulisić (RS) fisharmonia, Jordi Cassagne (FR) kontrabas, Théo Lanau (FR) perkusja.

Na szczecińskim podwórku, nieco tajemniczym i nieznanym spotkają się muzycy z różnych części świata. Na tę ulotną chwilę stworzy się tygielek kulturowy.  

Więcej o wydarzeniu na Facebooku