- Najbardziej nie mogę się doczekać wystąpienia Mateusza Grzesiaka. Podziwiam jego pracę, podejście do życia i to, jakim jest człowiekiem – mówiła przed rozpoczęciem Inspiration Day Show jedna z uczestniczek. Jej głos nie był odosobniony. Wielu ludzi przyszło właśnie ze względu na słynnego coacha.

Założeniem imprezy było zgromadzenie w jednym miejscu i w jednym czasie najpopularniejszych mówców inspiracyjnych i trenerów. Na scenie pojawili się Dorota Wellman, Marcin Prokop, Jakub Porada, Paweł Tkaczyk, Grzegorz Turniak, Olga Kozierowska, Jacek Rozenek oraz Mateusz Grzesiak.

Piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, czwórkowi pracują dla rządu – Grzegorz Turniak

Imprezę otworzył specjalista od networkingu, Grzegorz Turniak, z prezentacją pod tytułem – 5 cech, których nie masz. Opowiadał o tym, jak ważna dla biznesu jest dobra sieć kontaktów i jak przełamać wrodzoną nieśmiałość. Podczas wystąpienia przytoczył amerykańskie powiedzenie - Piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, czwórkowi pracują dla rządu. Chciał w ten sposób podkreślić, że wiedza to nie wszystko. Myślę, że słuchaczom najbardziej w pamięć zapadła „instrukcja” jak przełączyć swoją appkę-mózg na tryb ciekawości. Następnie na scenie pojawiła się Olga Kozierowska, która starała się pokazać zgromadzonym, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nawyki, które nas wstrzymują. Punktem wyjścia jej wystąpienia było hasło – Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że na 100% Ci się uda? Oldze udało się coś, czego nie spodziewałam się zobaczyć tego dnia w filharmonii – rozśpiewała i roztańczyła publiczność. Jak to wyglądało, można zobaczyć tutaj:

 

 

Ja jestem mówcą introwertycznym – Paweł Tkaczyk

Przemowa Tkaczyka skupiała się na budowaniu wizerunku eksperta. Na wstępie zaznaczył on, że jest on mówcą introwertycznym i jest na innym poziomie niż jego poprzednicy. Prezentacja była okraszona faktami i przykładami z życia. Podczas wydarzenia odbył się również gala konkursu Business Link - Business Mixer. Jury wybrało startup Cyfrowi Wynalazcy. Jego twórcy będą mogli pojechać na dwa tygodnie do Doliny Krzemowej. Wyjazd ma pozwolić na osiągnięcie globalnego rozwoju. Cyfrowi Wynalazcy chcą produkować zestawy zabawek dla najmłodszych, które pomogą uczyć podstaw automatyki i robotyki.

Dorota Wellman i Marcin Prokop pokazywali kulisy swojej pracy i podejście do niej. Jak podkreślała na spotkaniu Dorota – Ten nasz wóz nie ma lidera, są dwa konie, jeden grubszy, drugi bardziej cherlawy... Ktoś musi przecież ciągnąć. Słuchacze prezentacji Jakuba Porady mogli za to poznać tajniki podróżowania za niewielkie pieniądze. Przedostatni występował Jacek Rozenek, specjalista z dziedziny przywództwa, rozwoju osobistego i prezentacji. Opowiadał o tworzeniu biznesu. Gwiazdą wieczoru można nazwać Mateusza Grzesiaka, który starał się zmotywować szczecinian do działania. Czy mu się to udało? Miejmy nadzieję, że już wkrótce zaobserwujemy pozytywne zmiany, które zostaną zainicjowane przez uczestników Inspiration Day Show.