W niedzielę w Starej Rzeźni odbyła się Rada Wojewódzka Nowej Lewicy, podczas której dyskutowano o kondycji partii i planach na start w wyborach parlamentarnych. Gościem spotkania był także eurodeputowany prof. Bogusław Liberadzki. Nie brakowało więc tematów dotyczących Krajowego Planu Odbudowy oraz praworządności.
Wieczorek i Wziątek jedynkami na listach Nowej Lewicy. Co z kobietami?
Na Radzie Wojewódzkiej Nowej Lewicy w dużej mierze dyskutowano o kandydatach do parlamentu w jesiennych wyborach.
– Zatwierdziliśmy założenia programowe i listy wyborcze. Zgodnie ze statutem Nowej Lewicy ostatecznie kształt list zostanie potwierdzony przez zarząd krajowy. Dzisiaj podejmowaliśmy decyzje o naszych rekomendacjach – mówi Dariusz Wieczorek, poseł Nowej Lewicy.
Liderem listy w Szczecinie będzie właśnie Dariusz Wieczorek. Zaskoczeniem jest jednak rekomendacja dla Stanisława Wziątka na lidera listy w Koszalinie, gdzie dotychczas „jedynką” była Małgorzata Prokop-Paczkowska. Skąd ta zmiana? Politycy nie chcieli tego komentować. Z naszych informacji wynika jednak, że decyzja nie jest przesądzona, a posłanka walczy o swoje miejsce na liście.
– Przyspieszamy, jesteśmy bardzo aktywni, mamy wakacyjną trasę Lewicy, spotykamy się z mieszkańcami i turystami. Będziemy w Mielnie, Świnoujściu i Trójmieście – mówi Katarzyna Kotula.
Jednocześnie posłanka Lewicy jednoznacznie zdementowała informację, że zamierza odejść do Platformy Obywatelskiej. – Moje serce od zawsze jest po lewej stronie. Jestem częścią lewicowej drużyny i drużyny posłanek Lewicy. Pracujemy, mamy pomysły, wiemy, po co jesteśmy w polityce. Fejk newsów będzie pewnie wiele. Mówię jednoznacznie: poszłam do polityki dla zmiany, tu są moje wartości – mówi Katarzyna Kotula.
Czy Katarzyna Kotula będzie dwójką w Szczecinie? Posłanka tego nie komentuje, ale nieoficjalnie wiadomo, że „różne opcje są brane pod uwagę”. W tym start parlamentarzystki z innego okręgu.
Prof. Liberadzki o pieniądzach z Unii Europejskiej
W opinii prof. Bogusława Liberadzkiego, eurodeputowanego Nowej Lewicy z okręgu obejmującego Pomorze Zachodnie i województwo lubuskie, Polsce należą się środki z Unii Europejskiej, ale powinniśmy spełnić warunki, które uwiarygodnią nas jako kraj praworządny.
– Musimy spełnić warunki Unii Europejskiej. Państwa członkowskie dobrowolnie przyjęły warunki członkostwa związane między innymi z praworządnością. Jesteśmy w obliczu zagrożenia politycznego, czy nawet militarnego związanego z wojną w Ukrainie, nie ma zgody na osłabianie Unii Europejskiej od wewnątrz. Takie zachowanie jest korzystne dla rosyjskiego agresora. Jest mi przykro, że niektóre media przedstawiają nas jako osoby głosujące wbrew racji stanu. Jest dokładnie odwrotnie, chcemy Polski szanowanej w Unii Europejskiej – mówił eurodeputowany Nowej Lewicy podczas Rady Wojewódzkiej w Szczecinie.
Prof. Liberadzki krytycznie wypowiadał się też między innymi o planowanym przez rząd RP referendum dotyczącym migrantów. Polityk Lewicy chwalił władze Świnoujścia za otwarcie tunelu. Jak powiedział, ma w tym temacie „osobistą satysfakcję”.
Komentarze
4