Czym może wyróżnić się nowy klub na nocnej mapie miasta? Jak wypadła urodzinowa impreza przedstawiciela klubowej sceny?

Urodziny didżeja, czyli muzyka, muzyka, muzyka…
W piątek dj Tommy, obecnie znany jako TM świętował swoje 30. urodziny z wielką pompą. W klubie można było usłyszeć didżejów z MDT Agency oraz wszystkich związanych z polską sceną muzyczną. Mc Kris, Fofaq, Miqro, CezAreKane, Mischa Kaido to tylko nieliczni, którzy zagrali tamtej nocy. Duża liczba didżejów nie świadczy jednak o różnorodności gatunków. Choć organizatorzy zapowiadali wielość stylów muzycznych, na parkiecie królował przede wszystkim house. I nic dziwnego skoro jubilat odpowiadał za Sunrise Festival. Przybyli goście potrzebowali jednak czasu by rozkręcić się przy starannie wyselekcjonowanych dźwiękach. I tu rodzi się pytanie: co się sprawdza na szczecińskich imprezach lepiej – ambitne klubowe granie czy może znane wszystkim hity z list przebojów? Z pewnością to drugie, co i tym razem pokutowało na początku imprezy. Parkiet zapełnił się dopiero przed północą.

Coyotes, czyli tańczące barmanki
Coyote Club – to sieć klubów znana przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy, którzy oglądali film „Coyote Ugly”, mogli poznać specyfikę tego typu lokali. Ich punktem charakterystycznym są barmanki, które nie tylko polewają drinki, ale też tańczą na barze. Tańczą naprawdę świetnie. Nie mam na myśli jedynie ich zmysłowego wizerunku. Dziewczyny są także dobre technicznie.
Tego niestety nie można powiedzieć o barmankach w szczecińskim Coyocie. Seksownie ubrane prezentują nie zawsze nienaganną figurę w sposób daleki od tego, który cieszył oko widza filmu. Ich indywidualny taniec, choć daleki od ideału, wypadł i tak dobrze w porównaniu do prezentowanej choreografii w zaaranżowanych przerwach. Układ składający się z kilku ruchów rękami niestety odsłonił brak umiejętności tanecznych. I tak największy atut klubu wypada z ręki.

A miało być tak pięknie…
Choć oprawa muzyczna urodzinowej imprezy dj TM pozostawała bez zarzutu i z pewnością była jasnym punktem, przy opisie urodzin nie sposób uciec od oceny nowego klubu. Słaba klimatyzacja, niemiła obsługa, fatalne rozwiązanie kwestii toalety (wspólne umywalki dla obu płci) i niezbyt udany występ barmanek – wszystko to nie wpływa na pozytywnie na ocenę tej niewątpliwie dobrze zapowiadającej się imprezy. Wyselekcjonowana muzyka klubowa jest rzadkością w szczecińskich lokalach, a sam dj TM z pewnością ważną osobą na szczecińskiej scenie muzycznej. Choć klubowi można zarzucić wiele, warto zapamiętać urodziny dj TM przede wszystkim ze względu na prezentowane dźwięki.


Ile potrwa bieg Coyota?
Drapieżny, niebezpieczny i niepozorny – to cechy kojota – przedstawiciela rodziny psowatych zamieszkującego Amerykę Północną i Środkową. Wyjątkowo wytrwały w biegu zawsze kończy polowanie sukcesem. Ile potrwa bieg Coyote Clubu? Odpowiedź na pytanie o jakość klubu będzie można uzyskać dopiero za kilka miesięcy, kiedy większość szczecinian odwiedzi to miejsce i zdecyduje, czy umieszcza Coyote na trasie swojego clubbingu.