Przez najbliższe dwa dni, na obu jezdniach Estakady Pomorskiej, prowadzone będą prace porządkowe po piątkowych opadach deszczu. To oznacza tymczasowe utrudnienia dla kierowców.

– Z uwagi na charakter prac, wykonawca będzie zamykał tymczasowo po jednym pasie ruchu tak, aby zachować przejezdność na obiekcie – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Szczecińskich Inwestycji Miejskich. – Zmiany będą wprowadzane dynamicznie. Utrudnienia mogą potrwać przez najbliższe dwa dni.

Jednocześnie toczą się jeszcze prace przy budowie połączenia południowej jezdni wspomagającej ze zjazdem z Estakady Pomorskiej. To oznacza wyłączenie z ruchu zewnętrznego pasa ulicy Gdańskiej na wysokości budynków Poczty Polskiej.

Wykonawca prac prosi kierowców o zachowanie uwagi.

Estakada Pomorska to fragment ul. Gdańskiej na wysokości elektrociepłowni. Zbudowano ją w 1972 r., puszczając główny ruch górą, nad portowymi bocznicami kolejowymi. Po 50 latach wiadukt tramwajowo-drogowy był już w złym stanie technicznym i wymagał kompleksowego remontu. Inwestycja obejmuje też przebudowę przedwojennego wiaduktu nad bocznicą kolejową i modernizację układu jezdni pomocniczych.

<