Z krajobrazu Szczecina zniknie modernistyczna bryła Szczecińskiego Domu Sportu. Prezydent miasta Piotr Krzystek pochwalił się w mediach społecznościowych wizualizacjami, które przedstawiają następcę „Mistera Szczecina 25-lecia”. „Zarówno basen jak i hala powstaną od podstaw. Wszystko większe i nowocześniejsze” – podkreśla.

Podczas ostatniego czatu z mieszkańcami prezydent Piotr Krzystek poinformował, że stary budynek Szczecińskiego Domu Sportu zostanie wyburzony. Przyznał, że „inwestycja była planowana już od dawna”. Teraz pokazał wizualizacje, które przedstawiają nowy obiekt. Na basenie znajdzie się 8 torów o długości 25 metrów. Natomiast hala sportowa ma zostać dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych - będzie nieco wyższa i większa. Obok boiska mają powstać trybuny o pojemności 1,5 tysiąca miejsc. W "Szczecińskim Domu Sportu 2.0" znajdzie się także hala bokserska.

„Kłopoty na naszych basenach w kompleksie przy ulicy Wąskiej spowodowały, że przyśpieszamy nasze działania związane z całkowitą przebudową starej części SDS. Koncepcja już od jakiegoś czasu jest gotowa” – czytamy. „Niebawem składamy wniosek do Programu Inwestycji Strategicznych”. Przypomnijmy, że na początku listopada ubiegłego roku zawaliła się ściana w starej części Szczecińskiego Domu Sportu, w której mieści się 25-metrowy basen. Winna okazała się wadliwie przeprowadzona przebudowa z lat 80. XX w. 

Koszt inwestycji szacuje się na 88,8 mln zł. Szczecin będzie starać się o maksymalne dostępne dofinansowanie, czyli 65 mln zł.

Zespół Szczecińskiego Domu Sportu (dawniej Wojewódzki Dom Sportu) został wybudowany w latach 60. XX w. Projekt architektoniczny przygotował architekt Marian Rąbek we współpracy z Józefem Żukowskim i Józefem Stępniem. Obiekt w 1970 roku zdobył tytuł „Mistera Szczecina 25-lecia”.