Jakie są dostępne możliwości finansowania biznesu? Co zmieni się w tym względzie w najbliższym czasie? Na co zwrócić uwagę, starając się o fundusze europejskie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT przy ul. Jagiellońskiej 20-21. Właściciele firm i osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie funduszy już teraz powinni zaznaczyć w kalendarzu datę wydarzenia – 15 września.

 

Wyjątkowy charakter tego wydarzenia polega na tym, że w jednym miejscu uczestnicy zdobędą kompleksową wiedzę o różnego rodzaju funduszach wspierających finansowanie działalności swojej firmy.

W części konferencyjnej zaplanowano krótkie, 20 minutowe prezentacje eksperckie o funduszach strukturalnych, crowdfundingu, funduszach na cyfryzację, finansowaniu z Komisji Europejskiej (np. EIC Accelerator), rozwoju swojego biznesu poprzez kanał e-commerce czy kwestiach własności intelektualnej w przyszłych projektach.

Po danym bloku konferencyjnym, przewidziano konsultacje indywidualne z danego tematu. W ich trakcie będzie można np. dopasować konkretny pomysł do oferowanych funduszy czy sprecyzować warunki finansowania pod konkretne problemy firm.pod działalność firmy.

Eksperci omówią możliwości finansowania biznesu dostępne teraz lub w najbliższych miesiącach. Zajmą się też trendami na rynku, wskazując na jakiego rodzaju działalność najłatwiej będzie zdobyć dofinansowanie w dalszej perspektywie czasowej. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie pisania wniosków, poznając wymagania i oczekiwania Komisji Europejskiej, kształtującej programy wsparcia.

Organizatorem wydarzenia jest RCIiTT, który od ponad 20 lat zapewnia wsparcie w finansowaniu firm i zespołów naukowych. Jego konsultanci mają doświadczenie praktyczne w pisaniu wniosków oraz ich rozliczaniu, zarówno na poziomie kraju jak i Europy

Rejestracja na wydarzenie ruszy we wrześniu. Więcej szczegółów na stronie https://innowacje.zut.edu.pl/.