Pierożki tybetańskie, słowackie placki drożdżowe, hot-dogi ze swojską kiełbasą, pieczone kasztany, półmetrowe zapiekanki, dania inspirowane kuchnią arabską i meksykańską – m.in. takich smakołyków będzie można spróbować w najbliższy weekend na Łasztowni. Odbędzie się tam festiwal food trucków z całego kraju.
Podobno „każdy, kto spróbuje dań z food trucka, staje się ich wielkim fanem”. Tak zapewniają właściciele mobilnych restauracji, szczecinianie będą mogli to sprawdzić podczas nadchodzących Dni Morza. Już w piątek, 10 czerwca, na Łasztowni rozpocznie się Festiwal Smaków Food Trucków. Blisko 20 mobilnych restauracji zaparkuje w pobliżu szczecińskiej mariny (przy ul. Wendy 14) i od piątku do niedzieli będzie kusiło przygotowywanymi na miejscu przysmakami.

Smakołyki z restauracji na kółkach

Poza królem ulicznego jedzenia, czyli wołowym burgerem ze świeżymi warzywami, będzie można spróbować tybetańskich pierożków, kultowych półmetrowych zapiekanek, belgijskich frytek, tortilli z dużą ilością mięsa, hot-dogów ze swojską kiełbasą, przysmaków z food truckowego grilla czy pizzy z pieca opalanego drewnem. Na deser słowackie placki drożdżowe albo świeże owoce w czekoladzie. Będą też pieczone kasztany, meksykańskie buritto i jego bardziej chrupiąca wersja – chimichanga.

Oto ostateczna lista wystawców:

[aktualizacja] Konkurs został rozwiązany. Ze zwycięzcami skontaktowaliśmy się drogą mailową. Z blisko 200 zgłoszeń wybraliśmy trzy:

1) Uwielbiam
jedzenie z food trucków, bo nie muszę się martwić obieraniem ziemniaków.

2) Uwielbiam jedzenie z food trucków, bo jako jedyne jedzie a nie ma odoru.

Nie mogliśmy też nie zgodzić się z rozporządzeniem ministra:

3) Uwielbiam jedzenie z food trucków... Na podstawie art. 5 ust. 12 i art.60 rozporządzenia Ministra ds. rozdawania VOUCHER-ów na jedzonko w food truckach z dnia 1992r. – oświadcza się wobec Pani Angeliki, co następuje:
§ 1. Jest jedną z osób, do których wędruje voucher
§ 2. Voucher powinien zostać zrealizowany w B.B.Kings
§ 3. Z grillem i amerykańskim BBQ Angeliki świat staje się uroczy, ponieważ
§ 3.1. … Jej kubki smakowe odlatują do nieba
§ 3.2. ... Już pierwszy kęs szczęściem ją napawa
§ 3.3. … Mięsko to anielska rozkosz dla Angeliki podniebienia
Uchwała wchodzi w życie z dniem 10-12.06.2016r.


Konkurs! Rozdajemy bony na jedzenie

Zgodnie z majową zapowiedzią ogłaszamy konkurs, w którym można wygrać bony na jedzenie w wybranym food trucku.

Co trzeba zrobić? Wystarczy dokończyć zdanie: Uwielbiam jedzenie z food trucków... i przesłać na adres redakcja@wszczecinie.pl, w tytule wpisując KONKURS. W treści prosimy też o podanie imienia i nazwiska. Na odpowiedzi czekamy do środy, 8 czerwca, do końca dnia. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową i poinformujemy jak odebrać wygraną.

3 osoby, które udzielą najbardziej kreatywnych odpowiedzi otrzymają bon do zrealizowania w dowolnym food trucku.


Będzie to pierwsza edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Szczecinie. Jego formuła narodziła się 3 lata temu w Trójmieście. Impreza ma promować różnorodne, ciekawe, smaczne i przede wszystkim zdrowe jedzenie. Podczas pierwszej edycji już po kilku godzinach food trucki zostały bez jakichkolwiek zapasów. Poza Trójmiastem festiwal odbył się również w m.in. Poznaniu i Łodzi.

Food trucki to samochody, w których przygotowywane są dania i przekąski na wynos. W samym Szczecinie mamy ich kilka, serwują m.in. burgery, kołacze, smażone kiełbaski.

Więcej szczegółów na I Festiwal Smaków Food Trucków w Szczecinie