W pierwszym barażowym meczu, którego stawką jest awans do PlusLigi kobiet, siatkarki Piasta Szczecin przegrały w Mielcu z miejscową Stalą 2:3.

Pierwszy set zakończył się po myśli szczecinianek, które wygrały go 25:21. Podopiecznym Marka Mierzwińskiego udało się wygrać również drugą partię, tym razem do 22. Kiedy zawodniczki Piasta były o krok od wygranej, przebudziły się siatkarki Stali, które doprowadziły do wyrównania. Gospodynie wygrały trzeciego seta do 21,a czwartego do 20. W tie – breaku 15:10. Nasze siatkarki szansę na rewanż mają już dziś. Kolejny mecz rozpocznie się w niedziele o 12.00.

Stal: Ordak, Zaroślińska, Dążbłaż, Niedźwiecka, Wilk, Ściurka, Banecka (libero) oraz Dudkiewicz, Olczyk, Łukaszewska, Skorupa.
Piast: Szymańska (2 punkty), Chojnacka (21), Szydełko (8), Rzenno (17), Sikora (15), Sachmacińska (15), Siwka (libero) oraz Archangielskaja (1).