1 czerwca startuje 17. edycja kulturalnych spotkań na Różance. Organizatorzy serdecznie zapraszają na koncerty plenerowe w niedzielne południe, a 29 czerwca wyjątkowo w sobotę, do Różanego Ogrodu Sztuki. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

1 czerwca, sobota

godz. 11.00

FIKUŚNY DZIEŃ DZIECKA - uczta literacko-plastyczna.

Będziemy czytać, rozmawiać o prawdziwych wierzchowcach, ale też i o baśniowych. Poznamy Czarnego Kucyka, bohatera książki "Chłopiec z ulicy niepoprawnej i Czarny Kucyk" oraz rysować konie z Panią Kredką. Ciocia Agata zaprosi dzieci wraz z opiekunami do wykonania własnego kolorowego papierowego projektu, dzięki któremu można będzie przenieść się do magicznego świata ukochanych zwierząt. Ciocia Fika czyta -"Opowiem Wam co robią konie". Spotkanie autorskie z Sylwią Stano - przewodniczką po Kampinowskim Parku Narodowym, autorką książek dla dzieci, która przyjaźni się z kucykami na codzień. Warsztaty plastyczne „Pa Ta Taj - KONIE / PAPIEROWE / KOLOROWE”. Dzieci rysują z Panią Kredką.

Partnerem i koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Fika Czyta. Wydarzenie skierowane dla dzieci od 5 roku życia, pod opieką dorosłych.

 

2 czerwca, niedziela

godz.12.00

Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Wystąpią soliści i zespoły akordeonowe pod opieką Bogdana Górnika oraz Kwartet Fagotowy, a także kwintet instrumentów dętych drewnianych pod opieką Edyty Moroz.

 

9 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W programie pt. Barwy Perkusji, Perkusja solo i w zespole, opieka Dariusz Jagiełło i Antonina Kadur.

Godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka

Klasyka taneczna – zarówno swingowa, rock n’rollowa i bardzo bujająca. Całość w selekcji wielogatunkowej. Na playliście swoje miejsce znajdą zarówno utwory chętnie nucone jak i rockowe sztosy.

 

16 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert The Voices of Jazz w wykonaniu muzyków Wokalistyki i Instrumentalistyki Jazzowej pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak-Przybylińskiej. W repertuarze standardy muzyki jazzowej.

 

23 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert/widowisko obrzędowe „Kupalnocka” oparte na folklorze tanecznym, muzycznym i słownym regionu Kurpi Zielonych, warsztaty obrzędowe, taneczne i plastyczne oraz wspólna zabawa taneczna w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Krąg” – Pracownia Tradycji Polskiej i Pracowni Tańca Etnicznego, Pracownia Muzyki Etnicznej z Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.

godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka z okazji Dnia Ojca

Taneczna zabawa kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 60-80, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych.

 

29 czerwca, sobota

godz. 15.00

Koncert pt. „Zakochani są wśród nas" z okazji 100. rocznicy urodzin Jacka Nieżychowskiego i w 62. rocznicę I Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się w Szczecinie.

Rada Miasta Szczecin ustanowiła rok 2024 Rokiem Jacka Nieżychowskiego. Tego dnia zagra formacja muzyczna Wojtka Rapy „RRJ” to wyjątkowa mieszanka silnych osobowości, które jazz i rock może połączyć w jednym projekcie tu i teraz. Zespół tworzą Wojtek Rapa, Przemysław Raminiak, Nailah Vitha i Jarosław Rapa. Gościem specjalnym koncertu będzie Piotr Kuźniak, który w roku 1962 na I Festiwalu Młodych Talentów wraz z zespołem Trio Poznańskie zajął I miejsce w konkursie "małych zespołów wokalnych", zdobył nagrodę w wysokości 2 tys. zł i dyplom, który wręczał zespołowi Jacek Nieżychowski :) Kuźniak solo wykona utwory: „Byle było tak”, „Nie zostało nam już nic” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, „Sen o Warszawie”, „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena, a z zespołem RRJ „Trzynastego”. Najnowsza książka Wojtka Rapy pt „Ocalić od zapomnienia ..” to wnikliwy opis sylwetek znanych muzyków, artystów, animatorów kultury Szczecina, których już nie ma pośród nas m.in. Jacka Nieżychowskiego, Heleny Majdaniec, Jana Szyrockiego, Stanisława Modelskiego i Henryka Sawickiego (Fabiana).

 

30 czerwca, niedziela

godz. 12.00

kontynuacja obchodów rocznicowych - Rok 2024 rokiem Jacka Nieżychowskiego

Koncert Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie – 1962/63 Koncert ma na celu przypomnienie piosenek, które powstały w latach 60., przetrwały ponad 60 lat, są nadal świeże i do dzisiaj wykonywane. Będą więc piosenki Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec, Karin Stanek, Wojtka Gąssowskiego, Czesława Niemena i innych wykonawców związanych z Festiwalem Młodych Talentów. Wykonawcami tych piosenek będą finaliści The Voice Senior 2 - Małgorzata Sitek i Andrzej Szpak.

Koncert zespołu LUZ BLUES – zespół zaprezentuje największe przeboje znanych polskich wykonawców m.in. Czesława Niemena, Kory Jackowskiej, Maryli Rodowicz, kompozycje zagraniczne Led Zeppelin, Muddy Waters, Rolling Stones i inne oraz kompozycje własne. Zespół wystąpi w składzie: Ryszard Nazdraczew, Leszek Frik, Maciej Kostański, Sławomir Jankiewicz, Jarosław Kania, Sylwia Sołtowska, Tomek Mazurek – „Mr Tomm” oraz zaproszeni goście.

 

7 lipca, niedziela

godz. 12.00

79. Urodziny Szczecina

Tort Urodzinowy

12.00-15.00

Interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci.

12.00-14.00

Koncerty

Jackpot – Kasia Buja Kazuba, Maciej Kazuba –to małżeństwo muzyków, pedagogów i ludzi o wielkiej wrażliwości. Finaliści jubileuszowej 10. edycji programu Must be the Music. Mają na koncie dwie płyty, wiele sukcesów scenicznych w Polsce i za granicą, bogate doświadczenie i współpracę z najlepszymi ( m.in Janusz Strobel, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Meisinger, Baltic Neopolis Orchestra, Bernard Maseli, Agnieszka Wilczyńska,zespół Perfect i wielu innych). Zdobywcy pierwszej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku w 2023 roku.

Koncert pt. „Oscarowa Muzyka Filmowa” to spotkanie pełne dobrych dźwięków i emocji, które poruszają serca i wyobraźnię. Znane melodie przeniosą nas do świata największych filmowych hitów. W powietrzu unosić się będzie magia melodii takich jak „My Heart Will Go On” z „Titanica” czy potężne nuty „Piratów z Karaibów” i „Jurasic Park”.

Wszystko to za sprawą muzyków i konferansjera pozwoli poczuć się niczym na gali oscarowej. W programie znajdą się najbardziej ikoniczne utwory filmowe, które zdobyły serca widzów na całym świecie. Usłyszymy zarówno klasyczne kompozycje, jak i współczesne hity kinowe.

16.00-19.00

Urodzinowa potańcówka z zespołem BigBeat Live! to grupa przyjaciół, która od lat wychodzi na scenę, by dzielić się swoją pasją. Grali w wielu zespołach i projektach, ale to właśnie w tym składzie realizują się najpełniej. Grają wybuchową mieszankę przebojów od lat 60’ do współczesności, od Beatlesów do Bruno Marsa. Tę coverową miksturę popu, rocka, disco i funky aplikują z wielką fantazją, a każde ich wejście na scenę podnosi u słuchaczy poziom endorfin i uwalnia radość!

Zespół wystąpi w składzie: Milena Migacz – wokal, Marcin Wrona – wokal, instr. Klawiszowe, Maciej Bosy Marcinkowski – saksofon, Marek Pokorniecki – gitara, Kamil Żuchowski – bas, Kuba Fiszer – perkusja.

 

14 lipca, niedziela

godz. 12.00

Koncert Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie z dyrygentem prof. Iwoną Wiśniewską-Salamon zaprezentuje na Różance repertuar, który wykona w Japonii na VI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym, będzie to próba generalna przed wyjazdem do Kraju Kwitnącej Wiśni. W programie polska muzyka chóralna i ludowa.

 

21 lipca, niedziela

godz. 12.00

Koncert w wykonaniu artystów Baltic Neopolis Quartet pn. „Od klasyki do nowego świata". Twórcami muzyki są Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Strauss (syn), Scott Joplin, Fryderyk Chopin i inni.

godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka, w programie muzyka świata, polskie przeboje, taneczne rytmy, które porwą Was do tańca! Przygotujcie się na świetną zabawę.

 

28 lipca, niedziela

godz. 12.00

CAFE JAZZ TRIO – to zespół grający klasykę Swing Jazzu (1930-1960), nawiązujący stylistyką brzmieniową do zespołów klubowych z epoki Swing.  Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład, to klarowność i przejrzystość brzmienia grupy. W programie koncertu usłyszymy  głównie tematy przewodnie z popularnych polskich filmów m.in. „Czterdziestolatek”, „Nie lubię poniedziałku” czy „Vabank”. Zespół tworzą artyści ze szczecińskiego środowiska muzycznego: Krzysztof Marek (klarnet), Robert Jarzębski (gitara akustyczna), Janusz Jędrzejewski (kontrabas),  Ryszard Słowicki (werbel – szczotki).

 

10 sierpnia, sobota

godz 10:00-10:45

Joga na Różance

To nowość w programie, mająca na celu szerzenie profilaktyki zdrowia i motywacji do ruchu. Bezpłatne zajęcia jogi to doskonała okazja do zrelaksowania się, poprawy kondycji fizycznej, zwiększenia zakresu ruchów w stawach, zmniejszenia bólu i sztywności w ciele oraz poprawy siły i elastyczności mięśni.

 

11 sierpnia, niedziela

godz. 12:00

Sklep z Ptasimi Piórami – koncert najdłużej działającej grupy muzycznej w Szczecinie. Współtwórcą i liderem zespołu jest kompozytor, piosenkarz, pedagog - Ryszard Leoszewski. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą. Każdy koncert, to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi poetyckimi tekstami. Sklep z Ptasimi Piórami wydał 9 autorskich płyt CD, zrealizował wiele programów telewizyjnych i audycji radiowych. Koncertował w całej Polsce, a także w Austrii, Szwecji, Niemczech i we Francji. Na koncercie w RÓŻANCE wystąpi w składzie: Ryszard Leoszewski – gitara, śpiew, Marcin Matecki – piano, Krzysztof Ciesielski – kontrabas, Lech Grochala – perkusja. 

godz. 17.00-20:00

Różankowa potańcówka – utwory do nucenia i rockowe przeboje, nie zabraknie szlagierów lat 50-70, ponadczasowej klasyki i nowszych hitów.

 

17 sierpnia, sobota

godz 10:00-10:45

Joga na Różance

To nowość w programie, mająca na celu szerzenie profilaktyki zdrowia i motywacji do ruchu. Bezpłatne zajęcia jogi to doskonała okazja do zrelaksowania się, poprawy kondycji fizycznej, zwiększenia zakresu ruchów w stawach, zmniejszenia bólu i sztywności w ciele oraz poprawy siły i elastyczności mięśni.

 

18 sierpnia, niedziela 

godz. 12.00

Music Star Barbara Albert Czarkowscy – krajowy, szczeciński zespół muzyczny. Szkoły muzyczne ukończyli na instrumentach orkiestrowych (skrzypce i klarnet), szybko zamienili je jednak na saksofon, gitarę basową i wokal. Karierę muzyczną rozpoczęli 1 kwietnia 1969 roku, dwie imprezy z Estradą Szczecin / Nowogard Ploty /i tak przez następne 5 lat w wielu miastach Polski w latach 1974-1977 Finlandia, od 1978 Niemcy, Szwajcaria, Norwegia i Szwecja. Niewątpliwie atutem zespołu jest to, że grają tylko utwory znane i lubiane.

 

24 sierpnia, sobota

godz 10:00-10:45

Joga na Różance

To nowość w programie, mająca na celu szerzenie profilaktyki zdrowia i motywacji do ruchu. Bezpłatne zajęcia jogi to doskonała okazja do zrelaksowania się, poprawy kondycji fizycznej, zwiększenia zakresu ruchów w stawach, zmniejszenia bólu i sztywności w ciele oraz poprawy siły i elastyczności mięśni.

 

25 sierpnia, niedziela

godz. 12.00

Prezentacje muzyczne Opera na Zamku w Szczecinie – koncert dedykowany Jackowi Nieżychowskiemu z operetkowymi i musicalowymi przebojami. Całość będzie okraszona anegdotami muzycznymi i nieprawdopodobnymi historiami wziętymi wprost z życia (jak to bywa w zaczarowanym świecie operetki).

godz. 17.00-20:00

Różankowa potańcówka – w rytmach znanych i lubianych przebojów.

 

1 wrześni, niedziela 

godz. 12.00

Koncert pt. JESTEŚ MOJĄ MIŁOŚCIĄ – koncert z najpiękniejszymi polskimi piosenkami lat 70. W programie usłyszymy najpiękniejsze utwory Anny German, a także Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor, Violetty Villas, Ludmiły Jakubczak, Ewy Bem, wiersze Joanny Kulmowej. Podczas muzyczno-słownego widowiska przeniesiemy się do świata, w którym panuje cisza i spokój, będzie czas na chwilową zadumę i okazja do wspólnego śpiewania pięknym polskich piosenek.