Gdzie i kiedy?
różne miejsca w Szczecinie
Od: niedziela, 24 września 2023, 10:00
Do: sobota, 30 września 2023, 20:30
Za ile?
darmowe
Baltic Neopolis Orchestra zaprasza na pierwszy w Szczecinie Festiwal „Mniejszości pod polską flagą” – nowy cykl wydarzeń kulturalnych, dedykowanych mniejszościom narodowym, zamieszkującym Szczecin. Dzięki koncertom, spotkaniom autorskim, pokazom filmowym i tanecznym, przybliżone zostanie bogactwo wielu kultur narodów, dla których Szczecin stał się miejscem do życia.

Skierowany jest do przedstawicieli mniejszości, osób żyjących w Szczecinie, którzy podczas tego tygodnia będą mogli poczuć się w Szczecinie jeszcze bardziej, jak w domu. Dla pozostałych mieszkańców miasta będzie to niepowtarzalna okazja do poznania odcieni wielokulturowego Szczecina. Obie grupy będą miały okazję poznać się lepiej i zintegrować.

W programie tygodnia festiwalowego znajdą się tematyczne warsztaty i zajęcia dla najmłodszych, koncerty, a także spotkanie autorskie i pokazy filmowe. Wystąpią artyści z różnych stron świata od Wietnamu po Portugalię, także Ci, którzy żyją w Polsce lub Szczecinie, prezentować będą muzykę i kulturę krajów Europy, Azji, oraz obu Ameryk. Wielokulturowy Szczecin ukaże się w pełnej krasie! Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy, szczegóły w wydarzeniach na Facebooku.

 

Program w skróconej wersji

24 Września

– 10:00-12:00 Szalone Bębny Ameryki Południowej – warsztaty – Radio Szczecin, Studio S1

– 12:30 Happening inauguracyjny – Jasne Błonia

–19:00 Koncert – OLE! - Radio Szczecin, Studio S1

25 września

– 19:00 Pokaz filmu „Marta & Jagna Vol. 1” i spotkanie autorskie – Miguelem Gaudencio oraz Martą Pihan-Kuleszą – Radio Szczecin, Studio S1

26 września

– 19:00 Koncert - DE-FR-IT – brzmienia Europy Zachodniej – Radio Szczecin, Studio S1

27 września

– 19:00 Koncert- Wschód Kultury – Radio Szczecin, Studio S1

28 września

– 19:00 Pokaz filmu „Casablanca” – Radio Szczecin, Studio S1

29 września

19:00 Koncert – Good evening, Asia! – Radio Szczecin, Studio S1

30 września

15:00 Skandynawskie przygody z ciocią Fiką – warsztaty – Radio Szczecin, Studio S1

19:00 Koncert – Gipsy Klezmer – Radio Szczecin, Studio S1