Gdzie i kiedy?
różne miejsca w Szczecinie
Od: czwartek, 30 listopada 2023, 18:00
Do: sobota, 2 grudnia 2023, 20:30
Za ile?
od 25 zł
Występy kabaretów, Stand-up, improwizacje dla małych i większych. Festiwal Komedii SZPAK już po raz siedemnasty zaprasza na dawkę dobrego humoru.

Festiwal rozpocznie się w Domu Kultury Słowianin o godz. 18:00 od Przeglądu Solistów Kabaretowych - wyjątkowego wydarzenia, podczas którego będziemy mieli okazję gościć trzech wybitnych artystów sceny kabaretowej. Wystąpią: Ścibor Szpak, Kucharz Maciej, Antoni Gorgoń Grucha.

Następnie o godzinie 20:00 organizatorzy zapraszają na występ Kabaretu Czesuaf, który od 2002 r. rozśmiesza widzów w całej Polsce. Przez ten czas grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych. Na SZPAKU zaprezentują swój najnowszy program „Bez przesady!”, który jest próbą zmierzenia się z tym, co widzimy dookoła siebie. Dlaczego wszystko wyolbrzymiamy? Polscy piłkarze przegrają mecz – „klęska", „tragedia". Iga Świątek wygra – „miazga”, „pogrom”. A powiedzmy sobie szczerze, najczęściej w Polsce jest po prostu średnio. Za to na pewno średni nie jest nowy program kabaretu Czesuaf, bowiem Olga, Tomek i Maciek dają z siebie na scenie wszystko, a nawet jeszcze więcej!

Podczas 17. Festiwalu Komedii SZPAK nie mogło zabraknąć Improwizacji kabaretowej dlatego w drugim dniu wydarzenia zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Grupą Improwizacyjną Aktórzy! Start o godz. 18:00 w The White Rabbit. „Aktórzy” to grupa utalentowanych szczecińskich artystów, którzy nie tylko błyskawicznie myślą, ale również potrafią stworzyć niezapomnianą atmosferę pełną śmiechu i niespodzianek.

Następnie o godz. 20:30 wystąpi Teatr Improwizacji AFRONT, czyli zespół impro z Warszawy z 12-letnim już stażem. Założony przez absolwentów Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. W Szczecinie w trakcie 17. Festiwalu Komedii SZPAK zaprezentują NIENAPISANE DZIEŁA SZEKSPIRA – komedia w 3 aktach wierszem. Będą dramaty i intrygi. Pojedynki i nagłe napady miłości. Będą monologi wewnętrzne oraz iście szekspirowska śmierć. A to wszystko złoży się na wiekopomne dzieło, którego Szekspir nie napisał, choć mógł i będzie z tego powodu w grobie się przewracał.

Trzeci dzień festiwalu rozpoczynamy wydarzeniem dla dzieci – o godz. 11:00 SZPACZEK DLA DZIECI. Zapraszamy najmłodszych na niezwykłą przygodę teatralną z Teatrem Improwizacji Afront. BAJKOTWOREK I BAJEK PEŁEN WOREK – bajka improwizowana dla tych młodszych i dla tych starszych. Skąd się biorą bajki? Mały skrzat Bajkotworek, którego dwójka dzieci przypadkiem spotyka na strychu swojego domu, ma właśnie taką super-moc. Tworzy historie, których jeszcze nikt nie słyszał i z wielką chęcią opowie Wam jedną z nich.

Następnie o godz. 18:00 zapraszamy do Nowej Dekadencji na konkursowy wieczór dla dorosłych pełen śmiechów i mocnych żartów. Konkursu Stand-Up podczas 17.Festiwalu Komedii SZPAK to wyjątkowa okazja, by zobaczyć komików w akcji, którzy będą rywalizować o tytuł najlepszego stand-upera Festiwalu. Przygotujcie się na dawkę doskonałego humoru i niezapomnianych występów!

Na zakończenie 17. Festiwalu Komedii SZPAK zapraszamy na wieczór Stand-Up pełen zabawnych historii i ostrego humoru! Wieczór Stand-Up to spotkanie z czterema utalentowanymi komikami, którzy zapewnią Wam niezapomnianą dawkę rozrywki dla dorosłych oraz zakwasów od salw śmiechu. Wystąpią: Michał Pałubski, Michał „Mimi” Zenkner, Damian Kubik, Wojtek Kamiński. Wieczór poprowadzi Damian „Viking” Usewicz, który swoimi charyzmą i dowcipem wprowadzi dodatkową dawkę śmiechu do tego niezwykłego wieczoru.

 

Ramowy program 17. Festiwalu Komedii SZPAK

czwartek (30.11)

PRZEGLĄD SOLISTÓW KABARETOWYCH | 40 zł

18:00 | Dom Kultury Słowianin

wystąpią: Ścibor Szpak, Kucharz Maciej, Antoni Gorgoń Grucha

KABARET CZESUAF | bilety 50 zł

20:30 | Dom Kultury Słowianin

program: Bez Przesady

 

piątek (01.12)

GRUPA IMPROWIZACYJNA AKTÓRZY | bilety 25 zł

18:00 | The White Rabbit

szczeciński wieczór improwizacji

TEATR IMPROWIZACJI AFRONT | bilety 30 zł

20:30 | The White Rabbit

spektakl improwizowany

 

sobota (02.12)

SZPACZEK DLA DZIECI | bilety 25 zł

11:00 | Nowa Dekadencja

bajka improwizowana — Teatr Improwizacji Afront

KONKURS STAND UP | bilety 30 zł

18:00 | Nowa Dekadencja

wystąpią: 6 młodych utalentowanych komików stand-up

prowadzący: Damian „Viking” Usewicz

WIECZÓR STAND-UP | bilety 50 zł

20:30 | Nowa Dekadencja

wystąpią: Wojciech Kamiński, Michał „Mimi” Zenkner, Damian Kubik, Michał Pałubski

prowadzący: Damian „Viking” Usewicz