Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi prowadzi nabór na wolne miejsca w roku szkolnym 2019/2020. Jak przekonuje Alicja Zołotucho, Prezes „Tęczy”, jest to miejsce niezwykłe, bo łączy rehabilitację, integrację i bardzo fachową opiekę. Wolnych miejsc na ten moment jest pięć, a warunkiem przyjęcia do placówki jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Przedszkole jest bezpłatne, rodzice pokrywają tylko koszt wyżywienia.
Wychowankami przedszkola mogą zostać dzieci od 2,5. roku życia do podjęcia obowiązku szkolnego w klasie I. Dziecko, któremu odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego, może uczęszczać do przedszkola do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym kończy 9 lat. Warunkiem przyjęcia dziecka jest aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane przez publiczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną lub inną poradnię specjalistyczną:
- W orzeczeniu musi być wskazanie, że dziecko może korzystać z przedszkola specjalnego, dla jego dobra takie wskazanie jest konieczne. Grupy są formułowane tak, żeby rówieśnicy byli na podobnym poziomie w małych grupach. Realizujemy bardzo szeroką pomoc psychologiczną, pedagogiczną, dzieci korzystają z całego potencjału placówki, w tym lekarzy zatrudnionych w naszym ośrodku - mówi Alicja Zołotucho, Prezes Stowarzyszenia „Tęcza” w Szczecinie.
W ofercie przedszkola szczególny nacisk kładziony jest na indywidualną pracę z dzieckiem, przy wykorzystaniu uznanych metod i form pracy, takich jak np. integracja sensoryczna, dogoterapia, zajęcia fizjoterapeutyczne czy logopedyczne. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (91) 307 06 46 oraz na www.przedszkole.tecza.org.pl
Komentarze
4