Można już rejestrować swoje uczestnictwo w Creative Industry Zone. To wydarzenie matchmakingowe łączące przedsiębiorców i twórców związanych z szeroko pojętą branżą kreatywną. Warto zgłosić się jak najszybciej, by oferta jak najdłużej była prezentowana innym uczestnikom giełdy kooperacyjnej z co najmniej 21 państw. A w dniach 25-26 października wziąć udział w wirtualnych spotkaniach biznesowych, które umożliwią nawiązanie ciekawej współpracy i osiągniecie realnego zysku.

Creative Industry Zone to wydarzenie organizowane przez Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskim Centrum Przedsiębiorczości. Kierowane jest przede wszystkim do zachodniopomorskich przedsiębiorców z sektora MŚP.

Pierwszy kontakt dla twórców i przedsiębiorców zainteresowanych wspólnym biznesem

Udział w Creative Industry Zone pozwala nawiązać biznesowe kontakty z przedsiębiorcami z co najmniej 21 państw (od Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii po Tunezję) bez wychodzenia z biura. W ten sposób można zainicjować spotkanie projektanta z producentem czy artysty z twórcą gier. To dogodna okazja do niebanalnych kooperacji. Przykłady? Muzeum z Madrytu poszukuje firmy stolarskiej, która wykona dla nich scenę mobilną.

– Impreza jest wyjątkowa, gdyż chyba po raz pierwszy w Szczecinie odbywa się wydarzenie, na które już teraz swój akces zgłosiły firmy z około 20 państw. Mam nadzieję, że przełoży się to na duży ruch jeśli chodzi o wysyłanie zaproszeń do spotkania i nawiązania tego pierwszego kontaktu – mówi Katarzyna Męcińska-Komorek z Enterprise Europe Network.

Dwustronne spotkania z przedstawicielami branży kreatywnej z różnych stron świata

Każdy przedsiębiorca zainteresowany udziałem w Creative Industry Zone może bezpłatnie zarejestrować się na platformie https://ciz2021.b2match.io/signup. Jest to jednoznaczne ze zgłoszeniem swojego udziału w giełdzie kooperacyjnej i udostępnieniem swojej oferty innym uczestnikom. Dlatego tak ważne jest, by zarejestrować się jak najszybciej.

W formularzu rejestracyjnym (wypełnianym w języku angielskim) należy dokładnie sprecyzować, czego poszukuje dany przedsiębiorca lub jaka jest jego oferta. Po rejestracji można już przeglądać profile innych uczestników imprezy i wysyłać im zaproszenia na dwustronną rozmowę. Jeśli zaproszenie zostanie zaakceptowane, równocześnie zostanie umówione wirtualne, 30 minutowe spotkanie w dniach 25-26 października (za pośrednictwem tej samej platformy).

– Wiadomo, że taki kontakt bezpośredni, nawet w formule wirtualnej, jest o wiele bardziej cenny niż poszukiwanie na własną rękę i googlowanie firm, które realizują określone usługi czy oferują konkretne produkty – podkreśla Katarzyna Męcińska-Komorek. – Organizowaliśmy już wielokrotnie podobne wydarzenia. Bardzo często takie rozmowy kończą się konkretnym kontraktem czy zleceniem. Zdarza się również, że nawiązany kontakt na razie nie jest potrzebny, ale przydaje się za pół roku, gdy przedsiębiorca zaczyna realizację nowego projektu.

Panel tematyczny z ekspertami. Jak skorzystać z narzędzi unijnych?

Częścią Creative Industry Zone 2021 będzie też panel tematyczny z wystąpieniami ekspertów. Podczas wirtualnych prezentacji przedstawią oni praktyczne informacje dotyczące m.in. praw własności intelektualnej, aktualnych wyzwań w PKT, możliwości finansowania i technicznych aspektów współpracy projektantów z producentami przemysłowymi

Ważnym tematem będzie unijny program Kreatywna Europa. Szczegółowo opowiedzą o nim eksperci z Polski i Danii. To bardzo ważne narzędzie dla przedsiębiorców z branży kreatywnej, tym bardziej, że w tej perspektywie unijnej dwukrotnie zwiększono środki przeznaczone na ten program.

Szczegółowe informacje na temat Creative Industry Zone 2021 można znaleźć na stronie: https://ciz2021.b2match.io/.