Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga nowe firmy i przedstawicieli przedsiębiorstw. Najbliższe Spotkanie Nauki z Biznesem organizowane przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT będzie szansą na zapoznanie się z możliwościami badań w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej.
– Naszą pasją jest łączenie nauki i biznesu. Rozwijając się dla przemysłu w ramach projektu „Doposażenie Hali Technologicznej w Laboratorium e-Produkcji realizujące koncepcję Przemysłu 4.0” zwiększamy możliwości badawcze naszego wydziału m.in. o badania związane z zastosowaniem rozszerzonej rzeczywistości, kooperacji robotów i ludzi, technologii IIoT, badań EMC, technologii inteligentnych materiałów i struktur tłumiących – mówią organizatorzy. – Zapraszamy firmy zainteresowane współpracą, poszukujące partnerów naukowych i biznesowych.
IV Spotkanie Nauki z Biznesem będzie okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami i przedstawicielami takich firm jak np.: Beckhoff, Fanuc, item Polska Sp. z o.o. czy HYDROMEGA. Nie zabraknie też pracownika Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Szczecinie oraz konsultantek Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia. Będą one doradzać w kwestiach pozyskania finansów z Programu Ramowego Horyzont Europa. Dodatkowe możliwości wsparcia zaprezentują konsultanci Enterprise Europe Network – największej sieci dla biznesu na świecie. Spotkanie będzie również sposobnością, by przyjrzeć się Klastrowi Metalika dla Przemysłu, a także wysłuchać informacji o Europejskich Hubach Innowacji Cyfrowych i możliwościach ich wykorzystania.
– Spotkanie da możliwość zaprezentowania własnych produktów, rozwiązań. Wszystkich zainteresowanych nieodpłatnym udostępnieniem miejsca na prezentację własnej firmy w trakcie spotkania prosimy o bezpośredni kontakt – mówią organizatorzy.
Kontaktować można się mailowo: aterelak@zut.edu.pl lub telefonicznie: (+48) 888 592 561.
Najbliższe spotkanie zaplanowano w czwartek, 8 grudnia, w godz. 9-16 w Laboratorium Hali technologicznej przy al. Piastów 19. Osoby zainteresowane mogą rejestrować się na stronie: https://forms.office.com/r/EvWakkM5KU. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji, w tym program spotkania, dostępnych jest na stronie: https://lhtwimim.zut.edu.pl/spotkania-nauki-z-przemyslem/iii-spotkanie-nauki-i-biznesu-copy/.
W seminarium eksperckim w trakcie I Spotkania Nauki i Biznesu wzięło udział ponad 15 przedstawicieli firm. Druga odsłona zgromadziła przedstawicieli 26 przedsiębiorstw, trzecia edycja to aż 85 uczestników reprezentujących 25 firm.
Komentarze
0