Już 28 i 29 listopada w Szczecinie odbędzie się trzecia odsłona konferencji naukowo-technicznej H2Szczecin – Wodór Napędem Regionów. To unikalne w skali ogólnopolskiej wydarzenie, podczas którego dyskutowane będą tematy wodoru, odnawialnych źródeł energii i zagadnienia związane z rozwijaniem w Polsce gospodarki wodorowej. Przed nami dwa dni warsztatów, debat, ale i networkingu. – Zależy nam na tym, by goście, którzy wezmą udział w wydarzeniu, mieli czas na wymianę poglądów i opinii. Rozmowa jest zawsze największą wartością takich inicjatyw – przyznaje prof. Marzena Frankowska, współorganizatorka wydarzenia.

Takiego networkingu jeszcze nie było!

Już 28 i 29 listopada w Szczecinie zostanie zorganizowana trzecia odsłona wydarzenia H2Szczecin. Tym razem nazwę konferencji naukowo-technicznej organizowanej przez klaster Metalika dla Przemysłów wzbogacono o podtytuł rozszerzający spektrum działania.

Szczególny akcent w tym roku został położony na integrację przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli ludzi nauki.

Uczestnicy będą mieli okazję znaleźć potencjalnych partnerów do współpracy oraz nawiąza

kontakty, które mogą wesprzeć dalszy rozwój ich firm. Networking odbędzie się w Nowym Browarze Szczecin w godz. 17.00-21.30. Wydarzenie jest biletowane i obowiązuje na nie rejestracja. Organizacja sesji networkingowej jest odpowiedzią na sugestie uczestników dwóch poprzednich edycji wydarzenia.

– Wodorowy networking jest specjalną sesją kooperacyjną, która nastąpi pierwszego dnia konferencji. Przenosimy się w miejsce mniej oficjalne i w swobodnej atmosferze będziemy nawiązywać nowe relacje, lepiej się poznawać i dyskutować o tezach, które padną na konferencji. Wodór jest dla wielu przedsiębiorców i samorządowców nowym tematem, trzeba więc go odpowiednio omówić. To będzie taki moment wzajemnej wymiany doświadczeń i oczekiwań – mówi prof. Marzena Frankowska.

Prof. Jerzy Buzek specjalnym gościem konferencji naukowo-technicznej

Gościem specjalnym wydarzenia H2Szczecin – Wodór Napędem Regionów będzie prof. Jerzy Buzek. Podczas sesji tematycznych, paneli dyskusyjnych i warsztatów pojawią się najważniejsze tematy związane z wodorem i jego regularnym wykorzystywaniem.

– Dotychczas przekonywaliśmy, że wodór może być napędem regionu w kontekście tylko województwa zachodniopomorskiego. Teraz mówimy, że wodór może być napędem wielu regionów. Nasza konferencja odbędzie się równolegle z konwentem marszałków województw z całej Polski i będzie to okazja, by nawiązać do transformacji energetycznej, jaka ma miejsce w całej Polsce. Wodór jest jedną z opcji zielonej transformacji, której nie należy ignorować. O tym, choć nie tylko, będziemy mówić podczas dwóch dni naszej konferencji – mówi prof. Marzena Frankowska.

Jakie tematy będą poruszane podczas konferencji?

– Zaczniemy od sesji plenarnej „Wodór na rzecz zielonej transformacji”. Następnie zajmiemy się wodorowym potencjałem współpracy ponadregionalnej, lokalną produkcją i zużyciem wodoru oraz zagadnieniami związanymi z wodorem w transporcie – relacjonuje prof. Frankowska.

– Dzień drugi to dzień warsztatowy. Zaczniemy od sesji warsztatowej: „Zazielenienie przemysłu – wodór w praktyce przedsiębiorstw produkcyjnych”, następnie odbędą się warsztaty „Inwestycje wodorowe w praktyce dekarbonizacji gmin i przedsiębiorstw” i na koniec „Wodór w praktyce sektora transportu”.

Wydarzenie H2Szczecin – Wodór Napędem Regionów odbędzie się 28 i 29 listopada w Szczecinie.

Więcej informacji: https://h2szczecin.pl/