Tylko w poniedziałek i wtorek w Szczecinie zaplanowano aż sześć specjalnych pokazów filmowych. Będzie można obejrzeć m.in. świetne kino francuskie, najgorszy film polskiej kinematografii czy amerykańską produkcję o rapie. Na część pokazów wstęp jest bezpłatny.
Sztuka rapu i spotkanie z Łoną i Webberem
W poniedziałkowy wieczór (30 maja) w Cafe Hormon zostanie zaprezentowana „Sztuka rapu” w reż. Ice-T z 2012 roku, w której występują m.in. Snoop Dogg, Dr. Dre, Afrika Bambaataa, Common, Eminem, Bun B, B-Real, Nas, Rakim, Kanye West. Poza pokazem filmu zaplanowano również spotkanie z przedstawicielami lokalnej sceny hip-hopowej – Adamem „Łoną” Zielińskim i Andrzejem „Webberem” Mikoszem. Artyści opowiedzą o tworzeniu rapu oraz wielu innych, wykraczających poza muzyczne ramy, zagadnieniach. Poniedziałkowe spotkanie w Cafe Hormon rozpocznie się o godz. 20:00. Wstęp kosztuje 10 zł.


Węgierskie "Na zakręcie"
Z kolei w Ceskym Filmie w ramach przeglądu kina dokumentalnego ze środkowo-wschodniej Europy będzie można obejrzeć w poniedziałek węgierską produkcję „Na zakręcie” z 2014 roku. Film powstawał na przestrzeni pięciu lat i jest portretem młodego mężczyzny, żyjącego według własnych zasad. Wstęp jest bezpłatny. Początek o 21:00.

Queen na wielkim ekranie
Na widzów Multikina czeka w poniedziałek pokaz zrekonstruowanego nagrania koncertu zespołu Queen, które zarejestrowano w Wigilię 1975 roku w Hammersmith Odeon w Londynie. Materiał zawiera nigdy wcześniej niepublikowane wywiady ze wszystkimi czterema członkami legendarnej grupy. Projekcję zaplanowano o 20:00. Bilety kosztują 16 zł.

Aż trzy filmy francuskie
We wtorek koło naukowe US Filorom zaprasza na wieczór z kinem francuskim. W Ceskym Filmie przy Jana Pawła II 3 będzie można obejrzeć „Amelię”, „Nietykalnych” oraz „Pożądanie”. Pokaz francuskich filmów rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny.


Ostatni filmowy wtorek
Tego samego wieczoru w Stowarzyszenie in tractU przygotowało ostatni pokaz w ramach „Filmowych wtorków z Jamensonem”. W Cafe Hormon zostanie wyświetlona klasyka światowego kina, nagrodzony trzema Oscarami film „Tramwaj zwany pożądaniem” w reż. Elii Kazana z 1951 roku. Początek projekcji o godz. 19:00. Za wstęp płaci się tyle, ile się chce.

Najgorsza produkcja polskiej kinematografii
Z kolei we wtorek w Akademii Sztuki odbędzie się pokaz „Klątwy Doliny Węży”, okrzykniętej najgorszym filmem w historii polskiej kinematografii. Obraz został zrealizowany na podstawie noweli Roberta Strattona (pseud. Wiesława Górnickiego) przez Marka Piestraka. W rolach głównych wystąpili Roman Wilhelmi, Ewa Sałacka, Krzysztof Kolberger. Po filmie zaplanowano dyskusję, w której wezmą udział członkowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Akademii Sztuki oraz członkowie uniwersyteckiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego Konfrontacje. Początek projekcji o godz. 20:00. Wstęp jest bezpłatny.