15 różnorodnych tekstów, niemal 180 stron historii naszego regionu i specjalny dodatek. Już dzisiaj w sprzedaży pojawi się nowy, siódmy numer Szczecinera. Tym razem premiera odbędzie się nie w Szczecinie, ale w Policach.
Magazyn dobrze znany fanom historii Szczecina i okolic, ku ich radości, zgodnie z zapowiedzią zmienił się z rocznika w półrocznik. Numer siódmy tradycyjnie będzie zawierał artykuły dotyczące historii Szczecina i okolic napisane – nie przez historyków – ale przez pasjonatów – amatorów. Na łamach odnajdziemy 15 tekstów i dodatek. Dwa znaczące słowa dla tego numeru to „Police” i „czerwiec”. Pierwsze to nie tylko miasto, w którym odbędzie się premiera, ale także wiele wątków z historii Polic. Czerwiec natomiast nieodłącznie kojarzy się z dniem dziecka.

- 15 tekstów, tradycyjnie o różnorodnej tematyce i tradycyjnie szczegóły zostawiamy na premierę. Do tego dodatek "Police i okolice" z podtytułem "Szczeciner dzieciom" - to dodatek przygotowany przy współpracy i wsparciu gminy Police, koordynowany przez nauczycieli historii z tej gminy, a wszystko napisane przez dzieci – zapowiada Paweł Knap, redaktor naczelny magazynu.

Zgodnie z zapowiedzią rocznik płynnie przeszedł w formę regularnego półrocznika, ale zmiana częstotliwości wydawania na razie nie przyniosła ze sobą „spadku formy”, mniejszej objętości czy niższej jakości czasopisma. - Na razie problemy nie pojawiły się i oby tak zostało. Mamy już kilka pomysłów na teksty do numeru ósmego, pozostajemy w kontakcie z dotychczasowymi i potencjalnymi autorami, pracujemy także nad kolejnymi dodatkami – mówi Paweł Knap.

Pozostaje tylko pytanie dlaczego szczeciński Magazyn Miłośników Szczecina, ze „Szczecinem” w nazwie z premierą siódmego numeru wybył aż do Polic? - Od początku nasze łamy otwarte są również dla wszystkich piszących o Policach i okolicach, które to przez kilka lat znajdowały się w granicach naszego miasta. Współpraca ta układa się świetnie, czego efektem są artykuły pisane przez polickich autorów, w dużej mierze dotyczące tego miasta. O Policach i okolicach piszą także szczecinianie, a i policzanom zdarza się napisać coś o stolicy Pomorza - wyjaśnia Paweł Knap. - Siódmym numerem chcemy podkreślić związki łączące miłośników Szczecina i Polic - w tym wydaniu czytelnicy znajdą trzy artykuły "polickie" oraz wspomniany wcześniej dodatek – dodaje.

Premiera Magazynu Miłośników Szczecina „Szczeciner” odbędzie się 8 czerwca, o godzinie 17:30 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Siedleckiej 1 A w Policach. Cena siódmego numeru „Szczecinera” będzie wynosiła 33 zł.

Portal wSzczecinie.pl objął magazyn patronatem medialnym.