Scania Polska chce szczególnie zadbać o bezpieczeństwo kierowców, zwłaszcza teraz, przed zbliżającą się zimą. Dlatego też wprowadza promocyjną cenę na kontrolę techniczną dla wszystkich marek samochodów ciężarowych. To wszystko w serwisie przy ul. Struga 80 w Szczecinie.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Początek grudnia to już najwyższy czas, by przygotować samochód do zimy i zadbać o własne bezpieczeństwo. By zachęcić do poddania pojazdów kontroli technicznej, szczeciński oddział Scania Polska ruszył z „ Akcja Zima”, w ramach której w promocyjnych cenach można wykonać przegląd i diagnostykę komputerową, a i zgarnąć przy tym atrakcyjne nagrody.

– Bardzo często niesprawności pojazdu nie są od razu wykrywane. Nie sposób dokonać dogłębnej kontroli podczas codziennej jazdy czy na parkingu – zauważa Sebastian Nowik, Kierownik Serwisu Scania Polska w Szczecinie. – Dlatego też obniżyliśmy cenę tej kontroli, by zachęcić kierowców do prewencyjnego zadbania o stan techniczny pojazdu. Zapraszamy nie tylko kierowców pojazdów Scania, ale innych marek również. Zależy nam, by na drogach było bezpiecznie. Skład pojazdu ciężarowego waży 40 ton. Te 40 ton nie tylko sobie potrafi wyrządzić krzywdę.

Dodatkowo szczeciński oddział Scania Polska organizuje konkurs, w którym można wygrać nawet 1500 zł netto do wykorzystania w serwisie przy ul. Struga 80. Zasady są proste: wystarczy wykonać kontrolę pojazdu (w okazyjnej cenie 119 zł) w Scania Polska w Szczecinie i następnie wystawić opinię w Google. Więcej szczegółów dostępnych u konsultantów w biurze obsługi klienta.

Kompleksowa obsługa od samego początku. „Klient może zaufać naszym handlowcom”

Firma Scania w Szczecinie działa już od 25 lat i przez ten czas udało jej się wprowadzić na rynek zachodniopomorski kilka tysięcy pojazdów.

– Nasi handlowcy to ludzie, którzy wiedzą, o czym mówią – zaznacza Nowik. – Od pierwszej wizyty i wyrażenia chęci zakupu pojazdu, bardzo szczegółowo przeprowadzają wywiad, dobierają wielkość kabiny, rodzaj układu napędowego, długość ramy, ilość osi, etc. A to wszystko po to, by klient otrzymał jak najlepiej skrojony pod jego potrzeby samochód ciężarowy.

Dodatkowo Scania oferuje również propozycje kontraktu serwisowego oraz rozszerzenie gwarancji.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy chcą mieć stały koszt utrzymania pojazdów, Scania wprowadziła usługę kontraktów serwisowych z umową na określony czas – mówi Kierownik Serwisu szczecińskiego oddziału Scania Polska. – Mamy dwa rodzaje kontraktów: eksploatacyjne, w ramach których wykonujemy tylko czynności związane z wymianą filtrów i oleju, oraz rozszerzone obsługowo-naprawcze. Klient w comiesięcznej racie wpłaca jednakową kwotę, a dzięki temu ma pełen zakres usług naprawy. Wtedy bez względu, co się stanie, klient śpi spokojnie. Ma stałe koszty, a w razie awarii nawet za granicą, to jest to już zmartwienie serwisu. Klient musi dać nam tylko czas.

Elastyczne rozwiązania Wyższy zysk

Dzięki specjalistycznej wiedzy na temat ryzyka i wartości rezydualnej w branży transportowej wiemy, jak liczby wpływają na Twój biznes. Dlatego potrafimy doradzić produkty finansowe skrojone na miarę Twoich potrzeb — zoptymalizowane pod kątem wymagań podatkowych i prawnych w poszczególnych krajach.

Wznieś swój biznes na wyższy poziom

Scania oferuje elastyczne opcje finansowania dopasowane do planów biznesowych i możliwości budżetowych klientów, niezależnie od tego, czy kupujesz jeden pojazd, czy rozbudowujesz całą flotę.

Uporają się z każdym problemem i spełnią wszystkie zachcianki klientów. „Nie było życzenia, którego nie byliśmy w stanie spełnić”

O dobrą kondycję samochodów ciężarowych w szczecińskiej Scanii dba 16 techników, elektryków i mechaników. Ich wieloletnie doświadczenie pozwala na zdiagnozowanie i naprawę nawet najbardziej nieoczekiwanych problemów.

W serwisie Scanii można wykonać m.in. naprawy powypadkowe, mniej i bardziej skomplikowane skutki kolizji.

– Mamy w swoich zasobach specjalne oprzyrządowanie szwedzkiej marki, które pozwala na naprawę ramy, prostowanie ram i kabin ciężarowych. W serwisie jesteśmy wykonać praktycznie każdą zleconą przez klienta czynność, od przeglądu czy obsługi eksploatacyjnej, skończywszy na skomplikowanych remontach układów napędowych – zapewnia Nowik.

Ale nie tylko z awariami kierowcy zgłaszają się do serwisu. Często – chcąc jeszcze bardziej spersonalizować pojazd i zapewnić jak największy komfort jazdy – wyposażają samochody w udogodnienia.

– Scania jako szwedzka marka duży nacisk kładzie na komfort jazdy kierowcy, więc fabrycznie nowe pojazdy są bardzo dobrze wyposażone. Ale w ofercie mamy spersonalizowane pakiety podnoszące standard, bezpieczeństwo i komfort jazdy – mówi Nowik. – Od okamerowania pojazdu, gdzie zapewniamy bezpieczeństwo 360 stopni wokół samochodu, po różne dostępne modyfikacje wnętrza kabiny. Klienci zlecają nam np. obszycie kabin naturalną skórą czy zmianę kolorystyki. Dokładamy też oświetlenie zewnętrzne, orurowanie i inne wyposażenia akcesoryjne. Malujemy dodatkowe elementy. Naprawdę możliwości są nieograniczone. Nie było życzenia, którego nie byliśmy w stanie spełnić.

To jedyny taki serwis z działem morskim w Polsce. „Świadczymy usługi w całej Europie”

Dodatkową gałęzią działalności szczecińskiego oddziału Scania Polska jest dział rozwiązań morskich i przemysłowych. Funkcjonuje on już od 10 lat.

– Dział powstał dzięki jednej osobie, Krzysztofowi Maślakowi i przerodził się w prężnie działającą część biznesu. A zaczęło się niewinnie. Nasz kolega, który wtedy pracował na magazynie, a dziś jest kierownikiem tego działu, otrzymał kilka zapytań od klientów o części zamienne do rozwiązań morskich – wspomina Nowik. – Dzisiaj kompleksowo obsługujemy wielu klientów. Nikt nie zdawał sobie wtedy sprawy, że branża morska może urosnąć do takiego stopnia. Nasi technicy jeżdżą po całej Europie. 90% naszych klientów morskich to ci zagraniczni.

Szczeciński oddział Scania Polska mieści się przy ul. Struga 80 w Szczecinie. Od poniedziałku do piątku działa w godzinach 06:00-22:00, a w soboty od 06:00 do 14:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://www.scania.com/pl/pl/home.html