Tego wieczoru wystąpią trzy, aktualnie najgorętsze zespoły na szczecińskiej scenie muzycznej! A to jeszcze nie wszystko! 13 stycznia w Domu Kultury „Słowianin” zaplanowano w sumie aż pięć koncertów na dwóch scenach, a cały wieczór – pod hasłem „Miasto Muzyki” – poświęcony będzie przede wszystkim promocji trzech nowych wydawnictw. To płyty zespołów Curcuma, Tragarze oraz Konrad Słoka & Chango!

Ulubieńcy Antyradia ogłaszają nową erę

Curcuma to zespół łączący melodyjny rock i alternatywne patenty z progresywnymi akcentami. Ma już długi staż sceniczny i bezsprzecznie jest coraz bardziej rozpoznawalny w Polsce. Dwukrotnie wystąpił na Pol’and’Rock Festiwal, a na gali Antyradia zagrał obok Organka i brytyjskiego zespołu Lion. Curcumę oklaskiwała także publiczność Rock for People – jednego z najpopularniejszych letnich festiwali muzycznych w Czechach. Na Anty-Sylwestrze Antyradia muzycy wystąpili na jednej scenie z Nocnym Kochankiem i grupą Bruklin, a na imprezie Gróm Festival w czeskiej Karvinie – wraz z Happysad i Kombii. Rok 2024 może być przełomowym w ich karierze, ponieważ będzie to czas intensywnej promocji najnowszego albumu grupy zatytułowanego „Nowa Era Turbo Kobiet”. Płyta zdążyła już zebrać wiele pozytywnych opinii.

Krążek powstał na przełomie 2022 i 2023 roku. Za miks i mastering odpowiedzialny był Maciej Karbowski z Nebula Studio, a Maciej Cierlecki wraz z zespołem jest producentem nagrań. „Nowa Era Turbo Kobiet” to 13 autorskich piosenek, w tym dwie w wersjach akustycznych. Drugi singiel z tego wydawnictwa – „Nie było mnie” – znalazł się na liście przebojów Antyradia Turbo Top, docierając do 7. miejsca! Premiera cyfrowa płyty odbyła się w sieci 30 listopada 2023 r., a w formie fizycznej nastąpi to 13 stycznia podczas wieczoru pod hasłem „Muzyka Miasta” w szczecińskim Domu Kultury Słowianin.

Dialogi z filmów Barei

Tragarze odważnie eksplorują hip-hop, funk oraz reggae, a to, co dla nich charakterystyczne, to pasja do komedii Stanisława Barei. Dialogi z jego filmów wykorzystują w swoich utworach. Obecnie zespół występuje w ośmioosobowym składzie, który tworzą m.in. Grzegorz „Twister” Czerkasow oraz Przemysław Kazaniecki. O aktualnej pozycji tej formacji świadczy choćby fakt, że brała udział w projekcie dSessions z częścią polskiej i amerykańskiej sceny rapowej, tzn. Paluchem, JWP, Kubą Knapem, Quebonafide, Otsochodzi, Hadesem, Danielem Drumzem, Afu-Ra, Dillon Cooperi i wieloma innymi. W sesji nagraniowej debiutanckiej płyty Tragarzy wzięli udział m.in. Bonson, Robert Cichy i Dominika Barabas.

W tym roku ukazuje się drugi album Tragarzy pod tytułem „Trzymać w okładce”. Materiał zarejestrowany został w Stobno Records, a mix/master to dzieło Eprom Sounds. Na płycie gościnnie pojawili się Marika, Paprodziad, Robert Cichy oraz KPSN. To w sumie 16 kompozycji oraz utwór „Nienawiść” w nowej wersji, w remiksie Roberta Cichego. Premiera na żywo właśnie w Słowianinie!

Ekspresja i pozytywna energia

„Stare śmieci” to tytuł pierwszego solowego albumu Konrada Słoki – szczecińskiego songwritera, multiinstrumentalisty, znanego z zespołów Road Trip’s Over, Woodland czy White Crosses. Folkowe ballady z punk-rockowym nerwem – tak w skrócie można określić jego obecne dokonania. Do udziału w nagraniu wspomnianego albumu zaprosił muzyków Chango, a produkcją zajął się wraz z klawiszowcem tego zespołu, Borysem Sawaszkiewiczem.

Aktualnie Konrad koncertuje zarówno kameralnie solo, jak i z pełnymi aranżacjami najnowszych utworów w wykonaniu właśnie zespołu Chango. To grupa, która miała okazję występować choćby u boku Apostolisa Anthimosa (SBB) czy Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot). Poza tym z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno) tworzyli zespół #UDW, z którym wydali również płytę, a sami zrealizowali wcześniej album – „MONO vs. STEREO”. Podczas premierowego wieczoru możemy się zatem spodziewać dużej dawki ekspresji i pozytywnej energii.

Nieobliczalny Matt i charyzmatyczna Cloudy

Podczas imprezy poza główną sceną będzie działała również scena akustyczna. Zaprezentują się na niej młodzi, ale już bardzo obiecujący muzycy. To Matt Franke, znany z grupy Vintage Love, który tym razem wystąpi w akustycznym wydaniu! Zapowiada nietypowy, bo nie elektryczny i nie do końca autorski program. Będą to wyselekcjonowane klasyki grunge'owe, punkrockowe i nu-metalowe, z domieszką własnej twórczości. Artyście na scenie będzie towarzyszył jeszcze Jerzy Jerry Jędra na perkusjonaliach.

Organizatorzy „Miasta Muzyki” zaprosili również Klaudię „Cloudy” Kowalczyk – wokalistkę dysponującą mocnym soulowo-bluesowym głosem i niewątpliwą charyzmą, która swobodnie porusza się po takich gatunkach jak jazz, blues czy pop. Dzięki akompaniamentowi gitary akustycznej, na której gra Paweł Urbaniak (świetnie używający techniki fingerstyle), tworzy na żywo niepowtarzalny nastrój, o czym przekonają się wszyscy, którzy dotrą 13 stycznia do „Słowianina”.

Bilety są jeszcze dostępne na https://www.biletomat.pl/bilety/zamowienie/muzyka-miasta-szczecin-23390/?ckc=fmq