Ładowarki USB na przystankach autobusowych, całoroczne lodowisko, zegar informujący o zadłużeniu miasta, muzeum carycy Katarzyny II, sieć samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Ponad 200 propozycji zgłoszono w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016.

W tym roku w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 mieszkańcy zgłosili 218 projektów (w tym dwa po terminie). W zeszłym roku w ramach SBO wpłynęło 185 projektów.

- Propozycje są teraz weryfikowane pod względem merytorycznym i formalnym, ich liczba może więc ulec zmianie – informuje Łukasz Kolasa z biura prasowego Urzędu Miasta.

Ocenianie zgłoszonych projektów potrwa do 31 lipca. Następnie od 3 do 17 sierpnia będą przygotowywane wstępne "listy zadań do głosowania”. Spotkania z autorami projektów w celu naniesienia koniecznych zmian i uzupełnienia braków zaplanowano od 18 sierpnia do 11 września. Ostateczne listy zadań do głosowania powstaną do 14 września.

Głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane w ramach SBO w roku 2016 odbędzie się w dniach 1 - 21 października.

W ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 do wydania jest 6 mln złotych (1,5 mln zł na każdą z czterech dzielnic).

Więcej informacji oraz zasady głosowania można znaleźć na stronie internetowej www.konsultuj.szczecin.pl