Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP chcąc wesprzeć sektor małych i średnich firm z branży budowlanej i energetycznej zaprasza do udziału w XII edycji Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej, która odbędzie się bezpośrednio przy targach BUD-GRYF & HOME 2023r.
Obserwując aktualną sytuację na rynku i wyzwania, z jakimi mierzą się firmy zachodniopomorskie, spotkania biznesowe przy targach, wydają się być ciekawą formą nawiązania nowych relacji biznesowych z potencjalnymi partnerami z Polski i z zagranicy. Przedsiębiorcy spotykają się i poznają swoje oferty w krótkim czasie, ok. 30 min. Ten czas zazwyczaj jest wystarczający do nawiązania pierwszego kontaktu. Po sygnale do zakończenia rozmowy rozpoczyna się kolejna, umówiona rozmowa przy innym ponumerowanym stoliku. Firmy, które zgłoszą swój udział będą mogły wybrać z kim chciałyby porozmawiać podczas tej imprezy. Dzięki temu, w pierwszym dniu targów otrzymają szanse odbycia szeregu rozmów z przyszłymi kooperantami z Polski i z zagranicy. W poprzednim latach w imprezie uczestniczyły firmy z Niemiec, Finlandii, Czech, Serbii, Szwecji czy nawet Turcji.
Co ciekawe, w tym roku impreza będzie miała charakter hybrydowy, tzn., że oprócz tradycyjnych rozmów stolikowych, w przededniu targów firmy spotkają się online z uczestnikami, którzy z różnych powodów nie przyjadą do Szczecina. Najczęściej będą to firmy reprezentujący odległe rynki europejskie i pozaeuropejskie.
Giełdy Kooperacyjne, to już dość powszechna forma nawiązywania nowych kontaktów gospodarczych, ale to co wyróżnia spotkania przy targach BUD-GRYF & HOME, to fakt, że impreza ma wieloletnią tradycję i jest najstarszą cykliczną giełdą b2b organizowaną w woj. zachodniopomorskim. Ponadto towarzyszy największym na Pomorzu Zachodnim targom dla branży budowlanej, energetycznej i wyposażenia wnętrz, które w tym roku odbędą się na Hali Netto Arena w Szczecinie. Korzyścią dla przedsiębiorców jest nie tylko możliwość podjęcia interesujących rozmów z potencjalnymi dostawcami, podwykonawcami, klientami czy usługodawcami, ale również zapoznanie się z aktualnie panującymi trendami na rynku lokalnym i nowymi technologiami w branży. Co więcej, mając na uwadze aktualną sytuację na rynku pracy, do udziału w imprezie zachęca się również Agencje Pośrednictwa Pracy, gdyż zarówno rodzime jak i zagraniczne firmy uskarżają się na brak wykwalifikowanych pracowników. To znakomita okazja do podjęcia rozmów i spróbowania rozwiązania problemów kadrowych. Uczestnik giełdy oprócz szeregu wcześniej zaaranżowanych spotkań może również porozmawiać z wystawcami i naocznie przekonać się o jakości ich produktów. Poza przedsiębiorcami, Agencjami Pracy zarówno z Polski jak i z zagranicy, do udziału w giełdzie zaprasza się jednostki naukowo-badawcze z ofertą dla firm. Spektrum możliwości współpracy jest bardzo szerokie i jeśli ma ona doprowadzić do rozwoju firm na rynku lokalnym, to udział w Giełdzie różnych firm i instytucji na pewno nie spotka się z ograniczeniami ze strony organizatorów.
Partnerami imprezy są m.in. Izby Przemysłowo-Handlowe po stronie niemieckiej tj. IHK Ostbrandenburg i Magdeburg, czy filia IHK Neubrandenburg w Szczecinie – Dom Gospodarki, Centrum Transferu Technologii i Rozwoju Innowacji z Magdeburga, Centrum Usługowo-Doradcze z Schwedt, Izba Rzemieślnicza z Frankfurtu nad Odrą, Business Hub Zealand z Danii a także Izby Handlowe z Francji, Włoch, Macedonii i szereg instytucji wspierających przedsiębiorczość w zachodnich województwach Polski.
Statystyki z poprzednich imprez, tj. średnio ponad 60 uczestników każdej giełdy i ponad 100 rozmów, brzmią obiecująco a do tego liczni wystawcy i odwiedzający targi.
Aby zgłosić swój udział należy zarejestrować się online w j. angielskim na stronie imprezy: https://budgryf2023.b2match.io. W serwisie udostępniono instrukcję w j. polskim, która powinna ułatwić ten proces. Termin zgłoszenia upływa 13 marca 2023, ale warto zgłosić się jak najszybciej bo profil uczestnika na platformie b2match, to również znakomita okazja do promocji firmy na arenie międzynarodowej. Na platformie rejestracyjnej uczestnicy dokonają wyboru, z kim chcieliby porozmawiać podczas wideorozmów i rozmów stolikowych, stąd wcześniejsze zgłoszenie daje większe możliwości co do wyboru partnerów do rozmów.
Udział w giełdzie jest bezpłatny, wstęp na targi i parking również, stąd przedsiębiorcy mogą pozyskać nowe kontakty bez ponoszenia żadnych kosztów. Poświęcenie czasu i chęci do otwarcia się na nowe rynki w zupełności wystarczą.
Szczegółowych informacji nt. giełdy udziela Pani Katarzyna Męcińska-Komorek z Ośrodka Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego, e-mail: k.mecinska@zsrg.szczecin.pl
Komentarze
0