Żaden z 5 kandydatów nie spełnił wymogów formalnych, więc konkurs na stanowisko nowej szczecińskiej instytucji kultury został unieważniony. Wkrótce ma zostać rozpisane kolejne postępowanie konkursowe.

„Na konkurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Szczecin wpłynęło łącznie 5 ofert. Niestety, żadna z nich nie spełniała wymogów (złożone oferty posiadały m.in. braki w wymaganych dokumentach). Tym samym postępowanie konkursowe zostanie unieważnione” – czytamy w komunikacie rozesłanym przez miasto.

Kandydaci zainteresowani tą posadą muszą spełnić m.in. takie kryteria: udokumentowany co najmniej 5-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w sektorze kultury lub co najmniej 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w sektorze kultury, a także znajomość zagadnień związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego, w tym znajomość środowisk i instytucji, krajowych oraz zagranicznych, których celem działalności jest ochrona, prezentacja i promocja dziedzictwa kulturowego.

W Willi Lentza mają się odbywać wydarzenia kulturalne o interdyscyplinarnym charakterze. Spotkania artystyczne, prezentacje dzieł kultury, wystawy historyczne, małe formy teatralne czy koncerty kameralne. Celem jest wszechstronna prezentacja różnorodnych dziedzin sztuki, a także podejmowanie działań związanych z ochroną i promocją dziedzictwa kulturowego Szczecina.

Wszystko w wyjątkowych wnętrzach najpiękniejszej willi w Szczecinie. Zabytkowy budynek przeszedł w ostatnich miesiącach gruntowne prace renowacyjne, które pochłonęły blisko 20 mln zł.

Willa Lentza znajduje się przy al. Wojska Polskiego 84. Zbudowana została w 1889 roku dla Augusta Lentza, dyrektora Szczecińskiej Fabryki Wyrobów Szamotowych. Większość współczesnych szczecinian kojarzy ją jako siedzibę Pałacu Młodzieży, który działał w jej wnętrzach od 1950 r. do 2008 r.