„Grupa Azoty Police nie podejmie współpracy z Klubem Piłki Siatkowej Chemik Police w 2024 roku” – czytamy w oświadczeniu przesłanym do mediów przez firmę z branży chemicznej. Wcześniej klub siatkarski podał, że bez wsparcia państwowej spółki może mieć problemy z przystąpieniem do przyszłorocznych rozgrywek.

„Obecna sytuacja finansowa Grupy Azoty wymaga opracowania i wdrożenia planu restrukturyzacji, umożliwiającego ustabilizowanie pozycji finansowej Grupy, w tym Grupy Azoty Police” – informują „Azoty” w poniedziałkowym komunikacie.

Za trzy kwartały 2023 roku Grupa Azoty Police zaraportowała stratę netto na poziomie ponad 180 milionów złotych. Spółka nie jest więc w stanie wspierać dalej polickiej siatkówki.

– Na przestrzeni ostatnich miesięcy, mając na uwadze sytuację finansową Grupy, kilkukrotnie zachęcaliśmy zarząd klubu do podejmowania działań w kierunku pozyskania nowych sponsorów. Wspieranie tak utytułowanej drużyny jak Chemik Police to szereg korzyści wizerunkowych, stąd jesteśmy przekonani, że odpowiednie działania w kierunku pozyskania sponsorów, przyniosą zamierzone efekty – mówi Członek Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu Grupy Azoty Police Anna Tarocińska.

Tymczasem zespół z Polic poinformował, że będzie starał się znaleźć nowych partnerów. Nie jest również tajemnicą, że w klubowych gabinetach tliła się nadzieja na przedłużenie współpracy z Grupą Azoty Police. Oświadczenie z 18 marca 2024 roku te nadzieje zgasiło.