Na symboliczną godzinę zgaśnie oświetlenie m.in. Teatru Letniego, Pomnika Czynu Polaków, budynku 13 muz, filharmonii, Różanki, Bramy Głównej Cmentarza Centralnego, Mostu Długiego i Trasy Zamkowej. Wyłączone zostaną też iluminacje Galerii Kaskada i CHR Galaxy.
Wszystko w ramach ogólnoświatowej akcji Godzina dla Ziemi, organizowanej w najbliższą sobotę, 19 marca, przez World Wide Fund of Nature. Będzie to już 8. edycja tej akcji w Polsce i 9. na świecie. Jej celem nie jest zaoszczędzenie energii, ale zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne. W tym roku Godzinie dla Ziemi towarzyszy hasło „Godzina dla wilka. Bądź głosem tych, którzy go nie mają”.

- Zdecydowaliśmy tak, ponieważ pojawia się ryzyko przywrócenia polowań na wilki. Obecnie Polska jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, który możemy nazwać wilczą ostoją. Pojawiają się jednak głosy ludzi, którzy chcą zgodzić się na odstrzał wilków w Polsce. Wilki polują na duże zwierzęta leśne i dokonują ich selekcji. Stają się konkurencją dla niektórych myśliwych, którzy traktują lasy jak hodowlę zwierząt. Las nie potrzebuje tej ingerencji, kiedy mieszkają w nim wilki. Chcemy zebrać jak największą watahę zadeklarowanych przyjaciół wilka i pokazać, że wspieramy wilcze rodziny i nie zgadzamy się na hodowle dzikich zwierząt w lasach. Wilki w obrębie swojej watahy są troskliwe, odpowiedzialne, solidarne
– czytamy na stronie www.godzinadlaziemi.pl

W roku 2015 Godzina dla Ziemi była Godziną dla Morświna. Dzięki 100 tys. głosów poparcia dla ich ratowania udało się wprowadzić program ochrony tych krytycznie zagrożonych wyginięciem bałtyckich ssaków.

W sobotę, 19 marca, na symboliczną godzinę światła zgasną o 20:30.


Każdego roku w ramach akcji wyłączane jest oświetlenie najbardziej rozpoznawalnych na świecie obiektów. W ubiegłym roku były to m.in. Wieża Eiffla, londyński Tower Bridge, berlińska Brama Brandenburska i warszawski Pałac Kultury i Nauki.

Więcej informacji na www.godzinadlaziemi.pl