Wstrzykiwanie barwnika pod skórę podyktowane jest nierzadko modą, emocjami, a nawet presją społeczną. Czasem ktoś pragnie mieć tatuaż, lecz nie ma na niego pomysłu i działa na siłę — to również najprostsza droga do niezadowolenia z uzyskanego wzoru. Co w takim przypadku zrobić? Niektórzy decydują się na przeróbki, ale to zadanie generuje spore trudności i konieczność zapłacenia niemałej kwoty (bardzo) zdolnemu artyście. Inną opcją jest specjalny zabieg medyczny, polegający na laserowym usunięciu niechcianego barwnika. Wtedy można się pozbyć całego wzoru raz na zawsze!
Laserowe usuwanie tatuażu w Szczecinie
Paskudny tribal, rozmazane imię byłej ukochanej, nic niemówiące chińskie znaczki lub tendencyjne i kiepsko wykonane łapacze snów to najczęstsze „powody”, przez które pada decyzja o usunięciu tatuażu. Najskuteczniejszym sposobem jest skorzystanie ze współczesnej technologii laserowej, która pozwala na pełne pozbycie się obrazu na skórze. Co istotne, wymazać można również wszystkie kolory (poza białym, którego laser nie rozpoznaje).
Jak to działa?
- Przygotowanie: Przed wizytą w klinice nie wolno się przynajmniej przez trzy tygodnie opalać na słońcu, trzeba również omijać solarium. Dla dobra terapii należy też na minimum dobę przed i po zabiegu odstawić alkohol.
- Tuż przed: Sam zabieg nowoczesnym laserem trwa jedynie kilka minut, lecz musi on zostać poprzedzony pełnym wywiadem lekarskim. Po nim stosuje się również znieczulenie. Trzeba pamiętać, że podczas jednej wizyty można usunąć maksymalnie do 250 cm², więcej nie jest wskazane ze względu na ograniczenia wydolności ludzkiego organizmu.
- Usuwanie: Zazwyczaj proces pełnego pozbywania się barwnika rozłożony jest na 3-5 wizyt w klinice. W wyniku działania promieni laserowych, w skórze uruchamiane są procesy immunologiczne po stronie makrofagów. Tatuaż jest rozbijany na małe cząsteczki, a makrofagi w naturalny sposób go wchłaniają. To, ile trzeba będzie przejść sesji, uzależnione jest w dużej mierze od skomplikowania wzoru, nasycenia kolorem, jakości wykonania rysunku etc.
- Po wizycie: Opalanie nie wchodzi w grę, skóry w tym miejscu nie należy też moczyć. Lekarz założy jałowy opatrunek, a proces gojenia się już 24 godziny po zabiegu można wspomóc popularnymi maściami, takimi jak np. Bephanten, Phantenol.
Co istotne, obecna technologia laserowa w większości przypadków zapobiega powstawaniu nawet drobnych blizn. Jedynym warunkiem jest stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarskich, a także powstrzymanie się od zdrapywania małych strupków, pojawiających się na skórze po zabiegu.
Czy usunięcie tatuażu boli?
Taki zabieg może boleć, jeśli będzie wykonywany przez osobę z minimalnym doświadczeniem i na kiepskiej jakości sprzęcie. W szczecińskim Centrum Usuwania Tatuażu Tattooless wszystkie usługi są wykonywane przez lekarzy medycyny z odpowiednią praktyką. Wybór miejsca takiego jak to, jest pierwszym, bardzo ważnym krokiem do zagwarantowania sobie pełnego bezpieczeństwa i najlepszego efektu.
Na skuteczność wpływa nie tylko czynnik ludzki, ale w dużej mierze także zaplecze techniczne. Lasery w ostatnich latach przeszły dość długą i intensywną drogę od rynkowej nowinki, aż po najskuteczniejsze narzędzie w rękach specjalisty. Dlatego drugi krok do ograniczenia bólu to udanie się tam, gdzie sprzęt jest jak najwyższej klasy — tu również szczeciński Tattooless znajduje się w absolutnej czołówce w kraju, jeśli mowa o infrastrukturze, do której mają dostęp lekarze. Tutejsze lasery są niemal fabrycznie nowe, wykonane w najlepszej technologii, więc nie ma obaw o niemiłe spotkanie z wysłużonym, niedziałającym i powodującym ból sprzętem.
Sam zabieg prawie nigdy nie będzie całkowicie bezbolesny, jednak w większości przypadków nie ma się czego obawiać. Odczucie można porównać do niewielkiego pieczenia — tak twierdzi większość pacjentów. Warto zwrócić uwagę na to, że kobiety (oczywiście w zależności od dnia cyklu) mają nieco większą tolerancję na ból, niż mężczyźni. Dlatego dodatkowo stosowane są specjalne maści łagodzące ból, zastrzyki znieczulające oraz urządzenia do krioterapii. W niektórych przypadkach w dobrych klinikach spotyka się możliwość podania podtlenku azotu, który stosowany jest najczęściej przy bardzo dużych rysunkach (np. w postaci tzw. rękawa).
Obawa o ból fizyczny to jedno, ale ten ból dla portfela…
Większość pacjentów chcących usunąć tatuaż obawia się o to, że koszt związany z kilkoma sesjami będzie tak horrendalny, iż nawet nie decydują się na zapytanie o wycenę. To duży błąd! Ostateczna cena zależy od wielu czynników, między innymi od uczciwości kliniki, ogólnej trudności związanej z usunięciem rysunku czy też rodzaju znieczulenia, jakie zostanie wybrane do zabiegu. W konsekwencji realny koszt może bardzo pozytywnie zaskoczyć.
Co ciekawe, w Tattooless można takiej wyceny dokonać bez wychodzenia z domu, w pełni online! Wystarczy wykonać zdjęcie tatuażu i podać podstawowe informacje na jego temat (mniej więcej kiedy był wykonany, jaki ma rozmiar). Resztą zajmie się obsługa Centrum, która zaproponuje najlepszą możliwą opcję kosztową, ze wskazaniem uczciwy stosunek jakości do ceny. Takie zapytanie nic nie kosztuje!
Mail z prośbą o wycenę i zdjęciem (wystarczy takie wykonane dowolnym smartfonem) należy wysłać na adres: szczecin@tattooless.pl
Pamiętajmy, że decyzja o usunięciu tatuażu jest dokładnie tym samym, co ta o jego zrobieniu. Warto tę kwestię przemyśleć — jeśli podoba ci się zrobiony przed laty tribal, nie sprawia on żadnych kłopotów i wciąż daje radość swoją obecnością, to nie ma powodu do rozpamiętywania modowych aspektów w jego kontekście. Warto zwracać uwagę na indywidualne potrzeby. Jednak jeśli tatuaż jest źródłem dyskomfortu, nie należy obawiać się samego zabiegu związanego z jego usunięciem. W nowoczesnej klinice, przy opiece doświadczonych lekarzy, takie działanie będzie w pełni bezpieczne i komfortowe.
Odwiedź Centrum Usuwania Tatuażu Tattooless w Szczecinie:
Gabinety Medyczne Olimedica,
ul. Bolesława Krzywoustego 9/10
(CH "Kupiec", 1 piętro) Szczecin
Pon.-Pt.: 7:30 — 19:00
Sob.: 9:00 — 14:00
Nd.: nieczynne
tel.: 723 269 196, szczecin@tattooless.pl
Komentarze
6