Pierwsze spotkanie projektanta z producentem, nawiązanie kontaktu z grafikiem, projektantem produktu, wzoru, mody, twórcą gier i aplikacji czy artystą potrzebnym do realizacji nowego projektu. Wszystko bezpłatnie, z własnego biura, za pośrednictwem specjalnie stworzonej platformy internetowej umożliwiającej wirtualne spotkanie dwustronne. To oferta w ramach wydarzenia Creative Industry Zone 2021 (25-26 października), w czasie którego przewidziano również panel z wystąpieniami ekspertów.
Creative Industry Zone to wydarzenie matchmakingowe łączące projektantów, firmy technologiczne, tradycyjne przedsiębiorstwa, klastry, instytucje badawczo-rozwojowe oraz inne podmioty reprezentujące lub zaangażowane w branże kreatywne. Organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskim Centrum Przedsiębiorczości. Kierowane jest przede wszystkim do zachodniopomorskich przedsiębiorców z sektora MŚP.
– Impreza jest wyjątkowa, gdyż chyba po raz pierwszy w Szczecinie odbywa się wydarzenie, na które już teraz swój akces zgłosiły firmy z około 20 państw. Poza tymi z Polski, również z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Belgii, Chorwacji, a nawet Tunezji. Mam nadzieję, że przełoży się to na duży ruch jeśli chodzi o wysyłanie zaproszeń do spotkania i nawiązania tego pierwszego kontaktu – mówi Katarzyna Męcińska-Komorek z Enterprise Europe Network.
„Bardzo często takie rozmowy kończą się konkretnym kontraktem czy zleceniem”
Procedura jest prosta. Każdy zainteresowany przedsiębiorca może bezpłatnie zarejestrować się na platformie https://ciz2021.b2match.io/signup, w ten sposób zgłaszając się do udziału w giełdzie kooperacyjnej. W formularzu (wypełnianym w języku angielskim) dokładnie precyzuje, czego poszukuje lub jaka jest jego oferta. Już samo to jest dobrą reklamą dla każdej firmy, dlatego warto zgłaszać się jak najszybciej.
Po rejestracji można już przeglądać profile innych uczestników imprezy i wysyłać im zaproszenia na dwustronną rozmowę. Jeśli zaproszenie zostanie zaakceptowane, w dniach 25-26 października zostanie umówione wirtualne, 30-minutowe spotkanie (za pośrednictwem tej samej platformy).
– Wiadomo, że taki kontakt bezpośredni, nawet w formule wirtualnej, jest o wiele bardziej cenny niż poszukiwanie na własną rękę i googlowanie firm, które realizują określone usługi czy oferują konkretne produkty – podkreśla Katarzyna Męcińska-Komorek. – Organizowaliśmy już wielokrotnie podobne wydarzenia. Bardzo często takie rozmowy kończą się konkretnym kontraktem czy zleceniem. Zdarza się również, że nawiązany kontakt na razie nie jest potrzebny, ale przydaje się za pół roku, gdy przedsiębiorca zaczyna realizację nowego projektu.
Jak skorzystać z unijnego programu Kreatywna Europa? Jakie wyzwania niesie „era srebrnego tsunami”?
Częścią Creative Industry Zone 2021 będzie również panel tematyczny. Zaproszeni eksperci przedstawią prezentacje na temat m.in.praw własności intelektualnej, aktualnych wyzwań w PKT, możliwości finansowania i technicznych aspektów współpracy projektantów z producentami przemysłowymi.
– Doszliśmy do wniosku, że oprócz giełdy warto zaproponować uczestnikom imprezy również możliwość wysłuchania ciekawych prezentacji, które mogą przydać się w bieżącej działalności gospodarczej. Będziemy mówili m.in. o wyzwaniach „ery srebrnego tsunami”, czyli doby starzejącego się społeczeństwa. A także o programie unijnym Kreatywna Europa, w którym środki w tej perspektywie zostały zwiększone dwukrotnie, Będzie można zadać pytania specjalistom z Polski i Danii, którzy zajmują się tym tematem – mówi Katarzyna Męcińska-Komorek.
Szczegółowe informacje na temat Creative Industry Zone 2021 można znaleźć na stronie: https://ciz2021.b2match.io/.
Komentarze
0