Na początku kwietnia EcoGenerator ogłosił, że poszukuje chętnych do pracy. W sumie 50 osób na 14 etatów w pionie technicznym. Po dwóch tygodniach rekrutacji zgłosiło się aż 426 kandydatów. Rozmowy kwalifikacyjne rozpoczną się w tym tygodniu.
- Statystycznie to 8 osób na jedno miejsce. Ale faktycznie – na poszczególne stanowiska liczba kandydatów jest bardzo różna – mówi Wojciech Jachim, rzecznik prasowy Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie. Najwięcej osób chce być technikiem ds. dokumentacji odpowiedzialnym za przygotowanie, prowadzenie i gromadzenie dokumentacji pracowniczej, grafików pracy, urlopów itp. - aż 114 kandydatów na dwa etaty. Z kolei na dwa etaty obchodowego/utrwalacza zgłosiło się tylko pięciu chętnych. Obchodowy utrwalacz zajmuje się nadzorem pracy instalacji i utrwalaniem ubocznych produktów spalania (m.in. popiołów).

Szkolenia osób zakwalifikowanych do pracy odbędą się od 1 czerwca do 31 sierpnia 2016 roku. Zatrudnienie nowych pracowników planowane jest w drugim półroczu 2016 r. ZUO nie podaje, ile będą zarabiali przyszli pracownicy pionu technicznego EcoGeneratora. - Oferujemy konkurencyjne warunki zatrudnienia w nowoczesnym zakładzie przemysłowym – informuje Jachim. 

EcoGenerator, czyli Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego powstaje w porcie szczecińskim na Ostrowie Grabowskim. Będzie przetwarzać w energię 150 tys. ton odpadów rocznie. Zapewni prąd i ciepło dla ok. 30 tys. mieszkań Za realizację projektu odpowiada miejska spółka Zakład Unieszkodliwiania Odpadów. Generalnym wykonawcą spalarni jest Mostostal Warszawa. Koszt projektu: 711 mln zł. Przewidywany termin uruchomienia zakładu: grudzień 2016 roku.