Poszukiwani są m.in. kierownicy zmiany, operatorzy suwnicy, elektrycy, obchodowi, elektromechanicy. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów rozpoczął właśnie rekrutację pracowników do budowanego na Ostrowie Grabowskim EcoGeneratora.
Jak informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy ZUO, w pionie technicznym EcoGeneratora pracę znajdzie ponad 50 osób. Firma poszukuje mistrza ds. ruchu bloków, obchodowych bloku, operatorów bloku, obchodowych IOS i SPW, operatorów suwnicy, elektryków, mistrza ds. paliwa i utrwalania, wagowych, obchodowych - operatorów sprzętu, obchodowych - utrwalaczy, techników ds. dokumentacji, kierowników zmiany, monterów remontu urządzeń mechanicznych, elektromechaników maszyn i urządzeń elektroenergetycznych oraz AKPiA.

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Wymagania na poszczególne stanowiska znajdują się na stronie www.zuo.szczecin.pl Nie od wszystkich kandydatów ZUO oczekuje wykształcenia energetycznego, elektrycznego, mechanicznego czy chemicznego. Na przykład na stanowisko wagowego wystarczy wykształcenie zawodowe, ale trzeba mieć odpowiednie uprawnienia i chęć do pracy zmianowej, podobnie w przypadku technika ds. dokumentacji – potrzebne wykształcenie średnie, znajomość programów Word i Excel oraz komunikatywność i odpowiedzialność. Od kandydatów na montera remontu urządzeń mechanicznych oczekuje się znajomości języka angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej oraz gotowości do pracy w nadgodzinach, natomiast zainteresowani posadą mistrza ds. ruchu bloków, operatora bloku i mistrza ds. paliwa i utrwalania muszą przedstawić udokumentowane minimum roczne doświadczenie w zarządzaniu zespołem ludzi. Praca na większości stanowisk będzie pracą zmianową.

Od kiedy i za ile?
Dokumenty można składać do 20 kwietnia. Po rekrutacji pracownicy przejdą szkolenia, które odbędą się między 1 czerwca a 31 sierpnia. Zatrudnienie pracowników planowane jest w drugim półroczu 2016 r.

ZUO nie podaje, ile będą zarabiali przyszli pracownicy pionu technicznego EcoGeneartora. - Oferujemy konkurencyjne warunki zatrudnienia w nowoczesnym zakładzie przemysłowym – informuje Jachim.

EcoGenerator, czyli Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego powstaje w porcie szczecińskim na Ostrowie Grabowskim. Będzie przetwarzać w energię 150 tys. ton odpadów rocznie. Za realizację projektu odpowiada miejska spółka Zakład Unieszkodliwiania Odpadów. Generalnym wykonawcą spalarni jest Mostostal Warszawa. Koszt projektu: 711 mln zł. Przewidywany termin uruchomienia zakładu: grudzień 2016 roku.