Prawdopodobnie pod koniec lutego albo na początku marca w Radiu Szczecin pracę rozpoczną nowy redaktor naczelny oraz nowa kierowniczka zespołu informacji. Tymczasem ze stacją rozstają się kolejne osoby kojarzone z wcześniejszymi władzami publicznej rozgłośni. W sieci szerokim echem odbił się post dziennikarki Joanny Gralki, która miała zostać zwolniona po publikacji informacji o profesorze Tomaszu Grodzkim. Likwidator Radia Szczecin sprawę komentuje tylko krótkim komunikatem.

O wielkich zmianach w Radiu Szczecin informujemy od kilku tygodni. W ostatnich latach sposób przekazywania informacji, przede wszystkim politycznychi, przez publiczną rozgłośnię budził kontrowersje. Teraz ma się to zmienić. Ze stacją rozstali się już prezes Wojciech Włodarski, redaktor naczelny Tomasz Duklanowski oraz szef informacji Kamil Nieradka.

W tym tygodniu z Radiem pożegnali się kolejni dziennikarze. W stacji nie pracują już Grzegorz Gibas oraz Joanna Gralka. Oboje nieoficjalnie byli uznawani za najbliższych współpracowników Duklanowskiego i Nieradki.

„Może zostałam zwolniona, bo jestem związana z «dobra zmianą». Natomiast kluczowe wydaje mi się to, że wczoraj po RMF przepisałam informacje o próbach uchylenia immunitetu senatora Grodzkiego. Nie bez powodu informacja zniknęła ze strony Radia Szczecin o poranku. Na życzenie pana likwidatora. Kilka godzin później zostałam zwolniona” – napisała Joanna Gralka w mediach społecznościowych. 

Jej post przekazywali dalej politycy prawicy m.in. Leszek Dobrzyński i Dariusz Matecki.

„Witajcie w demokratycznej i uśmiechniętej Polsce. I pamiętajcie: macie się uśmiechać, a nie pisać o Grodzkim. A jak będziecie pisać, to wyrzucą was z demokratycznych i wolnych mediów, i dostaniecie wilczy bilet” – napisał Leszek Dobrzyński, były poseł PiS.

– Nie komentuję spraw wewnętrznych spółki – ucina Robert Murawski, likwidator spółki Radio Szczecin. – To, co byli pracownicy spółki piszą w Internecie, nie polega na prawdzie – dodaje.

Z informacji portalu wSzczecinie.pl wynika, że to nie koniec zmian personalnych w publicznej rozgłośni. Na antenie mają się niebawem pojawić nowi dziennikarze. Nie jest wykluczone, że zmiany obejmą poranne pasmo stacji.

Dziennikarze przekazują sobie także informacje, kto ma zostać nowym szefem publicznej rozgłośni. Według jednego ze źródeł nowi zarządzający mogą wejść do Radia Szczecin już 19 lutego, inni mówią, że nastąpi to dopiero od marca. Redaktorem naczelnym rozgłośni ma zostać dziennikarz TOK FM Sebastian Wierciak, a kierowniczką informacji – dziennikarka PAP, Elżbieta Bielecka.