Będzie można przejechać się zarówno lokomotywą, jak i ręczną drezyną, zobaczyć pociąg ratunkowy albo usiąść za joystickiem w samochodzie operacyjnym Służby Ochrony Kolei. A to tylko część atrakcji przygotowanych przez kolejowych pasjonatów z okazji Dnia Dziecka. Wszystko to na peronie pierwszym dworca głównego w Szczecinie, w sobotę, 1 czerwca, od godziny 10 do 16.

Na wystawie lokomotyw pojawią się między innymi słynna SM42, EZT Impuls, tabor PKP Intercity oraz lokomotywy przewoźników towarowych. Każdą będzie można zwiedzić, zajrzeć do kabiny maszynisty, a nawet wybrać się na krótką przejażdżkę.

Zwieńczeniem wystawy będzie parada lokomotyw, podczas której na pewno będzie bardzo głośno.

Tuż obok lokomotyw pojawią się ręczne drezyny. Tutaj też będzie możliwość, żeby przejechać się tymi rzadko widywanymi na torach pojazdami.

Ciekawych pojazdów, do których na co dzień nie można zajrzeć, będzie zdecydowanie więcej. Wystarczy wymienić pociąg ratunkowy służący do naprawy sieci i specjalny samochód operacyjny SOK-istów do patrolowania terenów kolejowych.

Nie zabraknie też elementów edukacyjnych. Świetnie znany najmłodszym Rogatek będzie uczył, jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowych. Będą też stoiska przewoźników, a także słodycze i drobne upominki.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Miłośników Kolei Ok1 oraz Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei Z.K.M.K.