Gdzie i kiedy?
pl. Lotników
sobota, 24 lutego 2024, 11:00
Za ile?
darmowe
Na mieszkańców czeka kilkanaście wycieczek połączonych ze zwiedzaniem oraz poznawaniem historii Szczecina.

Jak co roku miejscy przewodnicy zapraszają na obchody swojego święta i oferują bezpłatne wycieczki po historii naszego miasta. Na uczestników będzie czekać kilkanaście tematycznych tras, które odkryją ciekawe historie. Usłyszymy miejskie legendy, poznamy drugie oblicze mijanych na co dzień budynków i przeniesiemy się do przeszłości, po to, aby jeszcze lepiej poznać nasze miasto. Do wyboru będzie kilkanaście wycieczek, które będą także obejmowały wstęp do instytucji kultury oraz użytku publicznego.

Zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 11.00 na placu Lotników. W ofercie znajdują się zarówno spacery biletowane, jak i otwarte, do których może dołączyć każdy bez uprzedniej rejestracji. Rezerwacja bezpłatnych biletów na uczestnictwo w grupach z limitowanymi wstępami do obiektów będzie dostępna online: www.visitszczecin.eu.  Zapisy ruszą w przyszły czwartek, 15 lutego.

Organizatorami wycieczek są m.in. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oraz Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników.