Gdzie i kiedy?
Klub Delta
ul. Racławicka 10
Od: sobota, 10 lutego 2024, 18:00
Do: niedziela, 10 marca 2024, 18:00
Za ile?
darmowe
Klub Delta zaprasza na indywidualna wystawę malarstwa Ewy Goli „W chmurze”.

O wystawie

Tytuł wystawy nawiązuje do przechowywania ważnych plików w chmurze, czyli przenośnym internetowym dysku. Wystawa jest symbiozą trzech osobnych projektów malarskich, które łączy pierwiastek internetu. Wszystkie prezentowane prace powstały w latach 2019-2023. Pierwsza część wystawy jest fragmentem dyplomu licencjackiego malarki pt. „Miłość w czasach internetu”, w której autorka opowiada o osobistych przeżyciach i, relacjach romantycznych, z którymi nie sposób się utożsamić. Druga część wystawy to wybrane obrazy z dyplomu magisterskiego „MEMEStimo”, w który Gola poruszała temat negatywnych zjawisk internetowych, najczęściej doświadczanych przez młode pokolenia, takich jak hejt czy ghosting. Trzecia część zamykająca wystawę, to historie na sytuacjach z Dark Webu. W tej części artystka inspirowała się ści esejami Eileen Ormsby.

 

O autorce

Ewa Gola (ur. 1997, Szczecin) uczęszczała do Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie w 2023 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski na kierunku malarstwo.

W swoim malarstwie porusza problem złożonych emocji wywołanych komunikowaniem się i poruszaniem w mediach społecznościowych, zaczynając od aplikacji randkowych, a kończąc na dark webie. Wykorzystuje do tego groteskowe, surrealistyczne przedstawienia, które można nazwać współczesnym gotycyzmem. W każdej jej pracy ukryte są głębokie znaczenia, które prowokują do analizy i zastanowienia się nad współczesnym światem, zwłaszcza tym, który rozwija się w obszarze mediów społecznościowych i cyfrowej rzeczywistości.

Jej prace były pokazywane w Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Grodzisku Mazowieckim, Berlinie i Neuenbranderburgu.