Gdzie i kiedy?
miejsca poszczególnych wydarzeń podane w programie poniżej
Od: sobota, 16 kwietnia 2016, 08:00
Do: piątek, 22 kwietnia 2016, 16:00
Za ile?
darmowe
Spotkania z podróżnikami, akcja "Kwiat za grat", gra miejska z animacjami, ciekawe warsztaty, podczas których będzie można poszukać Złotego Pociągu, zbadać klimat sprzed tysięcy lat lub sprawdzić, co ciekawego kryje się na nadmorskiej plaży. Od 16 do 22 kwietnia w Szczecinie będzie trwał Tydzień Ziemi, a na mieszkańców będzie czekać mnóstwo darmowych atrakcji.
KWIAT ZA GRAT
16 kwietnia, Jasne Błonia
godz. 09:00 - 15:00
Wydział Nauk o Ziemi US wraz z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin oraz firmą Remondis zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji „Kwiat za Grat” - wymień elektroodpady na sadzonki kwiatów! Przynieś w sobotę, 16 kwietnia, na parking przy Jasnych Błoniach stary telefon, suszarkę, telewizor czy lodówkę, a otrzymasz pięknego kwiatka. Akcja zaczyna się o godzinie 09:00 i potrwa do godziny 15:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

GRA MIEJSKA
17 kwietnia, Jasne Błonia
godz. 10:00 - 16:00

W niedzielę, 17 kwietnia, zapraszamy najmłodszych na grę miejską, która odbędzie się na Jasnych Błoniach i w okolicznych terenach Parku Kasprowicza. Dlaczego potrzebujemy pomocy małych bohaterów? Na wolności grasuje zły Pan Smog i tylko spryt najmłodszych pozwoli nam go dopaść! Zabawa będzie polegała na wypełnianiu zadań w konwencji proekologicznej. Opiekę nad małymi bohaterami sprawują animatorki. Zapraszamy od godziny 10:00 do 16:00. Spotykamy się przy fontannach na Jasnych Błoniach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

DZIEŃ GEOGRAFA - CIEKAWE WARSZTATY
19 kwietnia, Wydział Nauk o Ziemi przy ul. Mickiewicza 16-18
godz. 09:00 - 14:00

We wtorek, 19 kwietnia, odbędzie się już IV edycja „Dnia Geografa”, podczas którego uczniowie szkół wszystkich poziomów nauczania z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego odwiedzą Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego, aby wziąć udział w prowadzonych przez pracowników akademickich oraz studentów wykładach i warsztatach dotyczących geologii, geografii, meteorologii czy turystyki. Uczestnicy warsztatów nie tylko zetkną się z ciekawymi zadaniami naukowymi, ale w tym roku będą mieli także okazję posłuchać wykładów prowadzonych w języku angielskim przez gości z Turcji i Stanów Zjednoczonych. Przy okazji Wydział Nauk o Ziemi udowodni po raz kolejny, że jest miejscem wartym rozpatrzenia pod kątem wyboru studiów. Na wydarzenie zapraszamy do budynków Wydziału Nauk o Ziemi przy ulicy Mickiewicza 16 i 18. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale by wziąć w nim udział, należy zapisać się do 14 kwietnia (lub do wyczerpania miejsc) poprzez stronę http://dziengeografa.univ.szczecin.pl/. Liczba miejsc jest ograniczona!

W ramach IV Dnia Geografa będzie można m.in.:
- poszukać Złotego Pociągu
- zbadać marchewkę pod mikroskopem
- rozpoznać skamieniałości
- wcielić się w rolę detektywów, by zbadać klimat sprzed tysięcy lat
- zobaczyć, co ciekawego kryje się na nadmorskiej plaży
- zbadać możliwości produkcji zielonej energii
- dowiedzieć się, jak nie dać się zaskoczyć pogodzie i jakie zagrożenia kryje w sobie Ziemia
- zmierzyć pogodę
- poznać walory i kulturę różnych regionów świata
- wziąć udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim
- poczuć się jak prawdziwi naukowcy, badając ciekawe zjawiska w laboratoriach i w pracowni komputerowej.

BAL ZIEMIANINA
19 kwietnia, Rocker Club
godz. 20:00

Również we wtorek, 19 kwietnia, w Rocker Club odbędzie się „Bal Ziemianina”, czyli impreza dedykowana wszystkim wiernym miłośnikom Tygodnia Ziemi. Z tej okazji zachęcamy do przebrania się w niekonwencjonalny sposób. Jedno jest pewne – będziecie się świetnie bawić! Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje, w tym niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju drinki inspirowane ziemskimi żywiołami. Co jednak najważniejsze, studenci wchodzą zupełnie za darmo! Zapraszamy w imieniu Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk o Ziemi oraz Rocker Clubu! Start o godzinie 20:00.

WIECZORY Z PODRÓŻNIKAMI
20 - 22 kwietnia, Wydział Nauk o Ziemi przy ul. Mickiewicza 18
od godz. 17:00

Od środy do piątku zapraszamy na trzy wieczory niezwykłych podróży. Zaczynamy 20 kwietnia od Rumunii, by następnie przez Kurdystan dostać się do Jordanii, a chwilę później wprost do Indonezji! 21 kwietnia zanurkujemy w Egipcie, Chorwacji i na Wyspach Kanaryjskich, a następnie zabierzemy się do Japonii. Podróżowaliście kiedyś z Japonii do Hiszpanii? Nie?! Tak naprawdę to nie takie trudne, ale sami się o tym przekonacie. 22 kwietnia zabierzemy Was na ekstremalne wyprawy górskie. Przekonacie się, jak czuje się człowiek na krawędzi ściany. Później odetchniemy, łapiąc autostop na Islandii. Następnie ogrzejemy się szybko w Nowej Zelandii, ponieważ tegoroczną przygodę skończymy… w Jakucji! Na tegorocznych „Wieczorach z Podróżnikami” widzimy się codziennie od godziny 17:00, w budynku Wydziału Nauk o Ziemi przy ulicy Mickiewicza 18. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowy program Wieczorów z Podróżnikami 2016:

20 kwietnia:
17:00 Katarzyna Maik, "Rumunia z niemowlakiem"
18:00 Dorota i Robert Szyjanowscy, "Tam gdzie Kurdowie, Batman i tygrys"
19:00 Hanna Sobczuk, "Jordania - przygoda na pustyni"
20:00 Katarzyna Brzozowska, ”Indonezja - kraina tysiąca i jednej wyspy”

21 kwietnia:
17:00 Anna Turowska "Tu telefon nie zadzwoni, czyli nurkowania w Egipcie, Chorwacji oraz na Wyspach Kanaryjskich"
18:00 Patrycja Anastaziak, "Przez skałę przenika dźwięk cykady - japońskie wspomnienia"
19:00 Kasia Laudacka, "Przygody na dachu świata"
20:00 Tomasz Duda, "Barcelona - katalońska Cyganka-czarodziejka"

22 kwietnia:
17:00 Marcin Tomaszewski, "Na krawędzi ściany"
18:00 Daniel Matysiak, "Why did you choose Iceland? - autostopem po Islandii”
19:00 Karol Sarosiek, "Roadtrip w Nowej Zelandii"
20:00 Igor Skawiński, "Polski Strażnik Mrozu na festiwalu Biegun Zimna w Jakucji"

foto: freeimages.com