Gdzie i kiedy?
aleja kwiatowa
sobota, 25 maja 2024, 10:00
Za ile?
darmowe
US serdecznie zaprasza wszystkich pracowników, studentów, absolwentów i przyjaciół uczelni na Święto Uniwersytetu Szczecińskiego.

Uniwersytet Szczeciński znów zawładnie Aleją Kwiatową. Zaprezentują się tam wszystkie wydziały i jednostki, takie jak: Muzeum Olimpizmu ze sportowymi eksponatami, Muzeum Geologiczne ze skamieniałościami, a także Biuro Rekrutacji, Akademickie Biuro Karier, Uniwersytecki Zespół Wsparcia i Rozwoju, które będzie można odwiedzić w strefie relaksu.

Na stoiskach przewidziano liczne pokazy mikroskopowe i naukowe, m.in. pokaz z ciekłym azotem. Będą także wystawy i warsztaty. Na jednym ze stoisk – przy okazji prezentacji tradycji innych krajów – będzie można wziąć udział w degustacji tradycyjnych potraw, na innym zobaczyć pokaz tradycyjnego tańca czy poznać alfabety świata. Nie zabraknie quizów, zagadek, łamigłówek, gier i koła fortuny z nagrodami.

Na najmłodszych w strefie dziecięcej będzie czekać: malowanie twarzy, modelowanie balonów, wielkie bańki mydlane i kolorowanka uniwersytecka. Na miejscu będzie można zjeść też watę cukrową i lody.

Na scenie wystąpi Chór Uniwersytetu Szczecińskiego, Wokalna Grupa Studencka ATUT i Szczecinianie. Zaplanowano również prezentacje artystyczne studentów z kół naukowych i Szkoły Doktorskiej. W przerwach będzie można wziąć udział w interaktywnych pokazach magicznych dla publiczności. W tym roku wydarzenie odbywa się w partnerstwie z Zachodniopomorskim Forum Nauki, więc przewidziana jest także debata.

Święto US będzie transmitowane przez UNIWIZJĘ – Telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego na uniwersyteckim kanale na YouTubie.