Gdzie i kiedy?
sobota, 12 maja 2012, 16:00
Za ile?
65 zł
Dyrekcja Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie serdecznie zaprasza na wyjątkowy wieczór z cyklu Wielcy aktorzy w małych formach w dniu 12 maja 2012 o godz. 18.00 w sali Księcia Bogusława X. Stanisława Celińska prezentuje recital pt. Piękny Świat. Są to poetycko - filozoficzne rozważania na temat życia, przemijania, radości, bólu, tęsknoty i nadziei. St. Celińska opowiada o życiu piosenkami z tekstami Joanny Kulmowej, Haliny Poświatowskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, a także poetki cygańskiej Papuszy z muzyką m.in. Bułata Okudżawy, E. Pałłasza. Przy fortepianie artystce towarzyszy Tomasz Bajerski.

Słowo o artystach:

Stanisława Celińska- aktorka teatralna i filmowa. W 1970 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Współpracowała z teatrami: Współczesnym, Ateneum, Nowym, Na Woli, Dramatycznym oraz Studio. W sezonie artystycznym 1990-91 występowała także w Teatrze Nowym w Poznaniu. Dzięki swoim umiejętnościom dramatycznym i komediowym z powodzeniem jest obsadzana w filmach współczesnych - gra zarówno epizody jak i postaci pierwszoplanowe. Wybrane tytuły: "Krajobraz po bitwie" reż. A. Wajda, "Nie ma róży bez ognia" reż. S. Bareja, "Panny z Wilka" reż. A. Wajda, "Spis cudzołożnic" reż. J. Stuhr, "Panna nikt" reż. A. Wajda, "Złoto dezerterów" reż. J. Majewski, "Pieniądze to nie wszystko" reż. J. Machulski.

Tomasz Bajerskipolski kompozytor, pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest autorem muzyki do ponad 100 spektakli teatralnych, za które otrzymywał liczne nagrody i wyróżnienia. Współpracował z warszawską Pracownią "Teatr", gdzie zrealizował swój autorski spektakl "Obiad". Był także kierownikiem muzycznym Teatru Narodowego, Teatru Ateneum oraz Teatru Nowego w Warszawie. Jako pianista występował m.in. w Australii, Austrii, Czechach, Francji, Kanadzie, Niemczech, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Watykanie. Swój warsztat muzyczny, dotyczący technik oraz języka muzycznego teatru instrumentalnego prowadził w Akademii Teatralnej w Oslo. W latach 1984 - 2002 był kierownikiem zespołu muzycznego, a następnie akompaniatorem piosenkarki Edyty Geppert.

WIELCY AKTORZY W MAŁYCH FORMACH: Piękny Świat – Recital w wykonaniu Stanisławy Celińskiej.

12.05.2012(sobota) godz. 18.00, sala Księcia Bogusława X , bilety w cenie 65 zł do nabycia w Kasie Zamku oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przy ul. Korsarzy 34.

Rezerwacje biletów: CIKiT pod numerem telefonu 91 489 16 30 oraz na stronie www.zamek.szczecin.pl .