Gdzie i kiedy?
Winyle.fm
ul. Jagiellońska 86
wtorek, 27 lutego 2024, 20:00
Za ile?
od 30,50 zł
Organizatorzy zapraszają na koncert grupy Sonic Dialogues.

Sonic Dialogues

Anna Gadt – głos, elektronika

Michał Starkiewicz - gitara

Cyprian Pakula – perkusja

 

Anna Gadt

Improwizatorka, śpiewaczka i kompozytorka poruszająca się na styku gatunków, łączy wolną improwizację, muzykę klasyczną oraz contemporary jazz. Koncertowała m.in. we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Łotwie, Litwie, Słowacji. W Polsce m.in.: na festiwalu Jazz Jamboree, Jazz Juniors, Jazz Jantar. Laureatka Grand Prix międzynarodowego konkursu muzyków śpiewających - Jazz Struggle. Uczestniczka Polish Stage w ramach European Jazz Conference. Współpracowała m.in. z Markusem Stockhausenem, Liberty Ellmanem, Marcinem Olakiem, Andrzejem Izdebskim oraz kompozytorem Pawłem Mykietynem. W swoim dorobku ma siedem autorskich płyt i kilkadziesiąt albumów z gościnnym udziałem (m.in.: „Silny Kazik pod wezwaniem” Kazika Staszewskiego oraz Zacier). Oprócz tradycyjnie rozumianego śpiewu, poszukuje nieoczywistych brzmień i technik wykonawczych.

Michał Starkiewicz

Gitarzysta, kompozytor, aranżer oraz animator kultury. Z dużym powodzeniem porusza się w przeróżnych gatunkach muzycznych od jazzu, przez funk i muzykę akustyczną. Na stałe związany jest z kwartetem jazzowym The Beat Freaks, Solaris, zespołem The Ears oraz zespołami Owca i Deus Meus. Lekcji gitary pobierał m.in. u Mike Moreno i Franka Mobiusa czy Igora Osypova w Berlinie. Udziela się w szeregu wyjątkowych projektach muzycznych zarówno w Szczecinie jak i w Polsce. Współpracował i występował na scenie wspólnie z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Henri Seroka, Kasia Nosowska, Daria Zawiałow, Natalia Niemen, Hanna Śleszyńska, Skubas, Atom String Quartet, Joachim Mencel, Michał Grobelny, Jan Smoczyński, Grażyna Łobaszewska, Marcin Pospieszalski, Michał Kulenty, Lidia Pospieszalska, Piotr Baron. Gitarzysta Szczecin Philharmonic Big Band, współpracuje z Teatrem Polskim, Współczesnym oraz Pleciugą w Szczecinie i Filharmonią Szczecińską oraz Pomeranian Youth Big Band oraz Big Band Akademii Sztuki w Szczecinie. Na swoim koncie ma 11 płyt zarówno jako gitarzysta jak i kompozytor i producent.

Cyprian Pakuła

Młody szczeciński perkusista, uczeń szkoły muzycznej. Mimo młodego wieku posiada już doświadczenie współpracy z muzykami o ustalonej renomie, m.in.: Jerzy Mazzoll, Olo Walicki, Marek Kazana, Tomasz Chyła. Interesuje go zarówno jazz jak i współczesna muzyka awangardowa, a najbardziej inspirują wielcy innowatorzy nowoczesnego jazzu lat 60-tych. W październiku 2023 Cyprian zagrał u nas koncert z Mikołajem Trzaską.

 

Bilety: https://www.biletomat.pl/.../sonic-dialogues-szczecin-24768/