Gdzie i kiedy?
sobota, 1 czerwca 2024, 17:00
Za ile?
30/40 zł
Na scenę Filharmonii powraca, doskonale przyjęty przez młodych słuchaczy spektakl muzyczny „Kim był Oz?”. Przygody Dorotki i jej małego towarzysza Toto w symfonicznej odsłonie – dlaczego nie? Dla filharmonicznego zespołu edukacyjnych maniaków nie ma rzeczy niemożliwych!

Dorotka stawiając czoła strachowi przed nieznanym wyrusza w podróż przez Krainę Oz, aby znaleźć sposób powrotu do domu. Przezwyciężając napotykane wyzwania i trudności zdobywa wyjątkowych przyjaciół. Każdy z nich, reprezentując różne stany emocjonalne, w których możemy się znaleźć będąc pod wpływem stresu, pomaga jej w budowaniu pewności siebie i akceptacji własnej osoby. Czy bohaterowie, pomimo indywidualnych słabości i obaw, odkryją w sobie wewnętrzną siłę i odwagę, aby stawić czoła przeciwnościom?

Muzyczny spektakl inspirowany utworami amerykańskiej rockowej grupy Toto, zaaranżowanymi na orkiestrę szczecińskich filharmoników to nowe spojrzenie na ponad stuletnią opowieść Lymana Franka Bauma. To spotkanie z ponadczasową baśnią, zaliczaną do klasyki literatury dla dzieci, i jej uniwersalnymi wartościami: siłą odwagi, serca i rozumu! W głównych rolach zobaczymy aktorów szczecińskich scen: Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego i Teatru Lalek Pleciuga.

 

ARTYŚCI:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

Agata Kolasińska – scenariusz, teksty piosenek

Adam Kuzycz-Berezowski – reżyseria

Agnieszka Miluniec – kostiumy

Magdalena Wrani-Stachowska – Dorotka

Marta Uszko – Czarownice

Wojciech Sandach – Blaszany Drwal

Adam Kuzycz-Berezowski – Tchórzliwy Lew

Maria Wójtowicz – Strach na Wróble

Mateusz Czarnowski – dyrygent, aranżacje