Muzyczny trop zawiedzie artystów Baltic Neopolis Orchestra i goszczącą skrzypaczkę Marię Hanskov do stołczyńskiego kościoła.
Muzycy spotkają się w historycznym miejscu, w którym w 1856 roku koncertował sam Carl Loewe wraz z chórem gimnazjalistów. Wspomnienie wielkiego kompozytora i wielkich twórców. Klasyka z historią w tle.
Artyści:
Baltic Neopolis Quartet
Marie Hanskov – skrzypce
Emanuel Salvador – skrzypce
Emilia Goch Salvador – altówka
Piotr Więcław – wiolonczela
W programie m.in.:
Antonio Vivaldi – Concerto for Strings and Continuo in G Major, RV 151, „Alla Rustica”
Philip Glass: String Quartet No. 2, „Company”
Samuel Barber – Adagio for Strings, Op.11
Carl Loewe – String Quartet in C Minor, Op. 26, „Quatuor spirituel”
Skrzypaczka Marie Hanskov jest jedną czołowych duńskich muzyków młodego pokolenia. Jej solowe występy obejmują koncerty z Kopenhaską Orkiestrą Festiwalową w Carl Nielsen Hall, czy Deutsch-Skandinavische Jugend Philharmonie w berlińskiej filharmonii Berliner Philharmonie Hall. innych. Jako zapalona kameralistka, Marie Hanskov współpracowała z Dejanem Lazicem, Raphaelem Wallfisch, Luz Leskowitz, Karl Leister, Konradin Brotbeck, Vladimir Mendelssohn i Johannesem Degenem, podczas koncertów i recitali w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Anglii, Izraelu, Norwegii, Czechach, Szwajcarii i Szwecji. Brała udział m.in. w festiwalach Menuhin Festiwal Gstaad, Berleburger Musikfestival, Andernacher Musiktage, Konzerte Schloss Mirabel, Rellingen Musikfestival, Kammermusikwoche Thüringen i Ceresio Estate Lugano, by wymienić tylko kilka. Była liderką Kubrick Quartet, z którym występowała na licznych festiwalach i otrzymała liczne nagrody.
Laureatka nagród i wyróżnień, Marie Hanskov zdobyła pierwszą nagrodę na Jakob Gades Violin Competition, trzecią nagrodę na „Rovere D´oro” we Włoszech, a także pierwszą nagrodę na we Włoszech, a także pierwszą nagrodę w konkursie „Rovere d´oro Young talents”.
Komentarze
0