Gdzie i kiedy?
Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 7
pl. Matki Teresy z Kalkuty 8, Szczecin
środa, 27 września 2023, 18:00
Za ile?
darmowe
27 września (śr.) MBP powraca z cyklem wykładów historyczno-archeologicznych [Pomerania incognita. Spotkania z pomorską przeszłością].

Dzieci i ryby głosu nie mają, jako rzecze stare powiedzenie. I faktycznie o dzieciach w minionych epokach mówi się niewiele albo dość oględnie. Zapraszamy na wykład, na którym najmłodszym twórcom kultury i społeczności ludzi średniowiecza zostaną oddane pierwsze skrzypce. Jak wyglądało życie dzieci, czym się zajmowały, czym się bawiły — na te pytania odpowie dr Paulina Romanowicz z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.

Paulina Romanowicz, adiunkt w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Szczecinie, autorka książki „Zabawa w średniowiecznym mieście”. Pasjonatka lokalnej historii i dziedzictwa kulturowego. Autorka bloga stolczyn.com, na którym opowiada o historii swojej Małej Ojczyzny.

Partnerami wydarzenia oraz cyklu są: Fundacja Ścieżkami Pomorza, Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, Instytut Archeologii i Etnologii PAN, IAE PAN Ośrodek Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich w Szczecinie.