Gdzie i kiedy?
piątek, 24 maja 2024, 19:00
Za ile?
25-55 zł
To będzie niesamowity wieczór przepełniony magią kina i jazzu. Nie zabraknie zatem muzyki z filmów o jazzie, jak i jazzem wypełnionych. Podczas koncertu muzycy wezmą na tapet takie tytuły jak Mo’ Better Blues (1990) Spike’a Lee, New Orleans (1947) Arthura Lubina czy The Glenn Miller Story (1954) Anthony’ego Manna. Wszystko to w nowych aranżacjach, napisanych specjalnie na potrzeby tego wieczoru oraz w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie i gości specjalnych.

Poza szczecińskimi filharmonikami podczas koncertu usłyszymy także grupę Pawła Tomaszewskiego – autora aranżacji, które zabrzmią tego wieczoru, wybitnego pianisty jazzowego i dziekana Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Artysta ma na swoim koncie m.in. współpracę z takimi sławami sceny jazzowej jak Michał Urbaniak czy Urszula Dudziak. W 2023 roku Filharmonia wydała płytę Tomaszewskiego pt. Coincidence. Album dostępny jest w sklepie Filharmonii oraz w najpopularniejszych serwisach streamingowych.

Muzyków tego wieczoru poprowadzi Marek Moś – dyrygent, skrzypek oraz założyciel i dyrektor artystyczny orkiestry kameralnej AUKSO. Artysta jest również laureatem wielu prestiżowych konkursów, a także zdobywcą licznych nagród i wyróżnień. To właśnie pod jego kierunkiem AUKSO osiągnęło poziom artystyczny europejskiej czołówki orkiestr kameralnych. Poza działalnością koncertową i nagraniową Moś wykłada również w katowickiej Akademii Muzycznej.