Do obejrzenia są charakterystyczne punkty miasta, w tym plac Orła Białego, Łasztownia, czy wnętrze bazyliki archikatedralnej pw. św. Jakuba. Wszystko w najwyższej jakości.
Szczecin i jego okolice znalazły się wśród najatrakcyjniejszych miejsc polsko-niemieckiego pogranicza, które zostały umieszczone na trasie wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania.
Jak zwiedzać?
Wystarcz wejść na stronę www.pomerania360.eu i poruszać się po niej za pomocą myszki lub telefonu. Nasze oczy cieszyć będzie zbiór połączonych za sobą panoram 360° z powietrza i z perspektywy wzroku człowieka. Całość uzupełniona jest ciekawostkami krajoznawczymi w formie plansz z tekstem oraz nagrań audio. Wprowadzono również udogodnienia w postaci trybu kontrastu oraz powiększonej czcionki. Dodatkowo na stronie podawane są aktualne informacje o sytuacji epidemiologicznej w Polsce i Niemczech.
„Podczas pandemii też można podróżować”
– Tworząc wirtualną wycieczkę, chcieliśmy pokazać, że podczas pandemii też można podróżować – mówi Wojciech Heliński z Forum Turystyki Regionów. – Każdy, podczas wirtualnej wycieczki, może oglądać budynki od wewnątrz – zwiedzać wystawy w muzeach i wnętrza kościołów, z lotu ptaka podziwiać tereny rozlewisk i obszarów chronionych oraz miasta i wsie, docierać do miejsc trudno dostępnych drogą lądową, szybko przemieszczać się między miejscowościami i przekraczać polsko-niemiecką granicę. Celem projektu jest także udowodnienie, że można promować turystykę w trudnych czasach, a wykorzystując nowoczesną technikę, dobrze przygotować się do odwiedzenia tych wspaniałych miejsc w niedalekiej już – mamy wszyscy nadzieję – przyszłości.
Materiały do wirtualnej wycieczki zbierano przez 5 miesięcy, w czasie których zrobiono ponad 3000 zdjęć. Użyto do nich profesjonalnego sprzętu fotograficznego z użyciem drona i statywu z głowicą panoramiczną. Mapa zawiera 80 panoram z ziemi i 40 z lotu ptaka.
Strona pomerania360 jest częścią projektu „Wirtualne podróże wzdłuż Odry i wokół Zalewu Szczecińskiego”, który jest realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg.
Komentarze
1