– Nasze wydarzenie jest hybrydą konferencji, podejmującej tematy offshore, energetyki i elektromobilności, z targami pracy i inicjatywami skierowanymi do młodych ludzi. Sektor offshore i przemysł energetyczny potrzebują nowych kadr i świeżej krwi. Zależy nam, by nasze wydarzenie pokazało, jak wielki potencjał drzemie w tym sektorze, a Szczecin może być prawdziwą stolicą offshore – przekonuje Witold Szczepkowski, współorganizator EduPower 2024.
Takie wydarzenia organizowane są np. na Śląsku i w Trójmieście
Dwa dni dyskusji, warsztatów, prezentacji, spotkań z praktykami z branży energetycznej. EduPower 2024 odbędzie się 8 i 9 października w Netto Arenie w Szczecinie i będzie jednym z największych tego typu wydarzeń w tej części Polski. Tematyka offshore i odnawialnych źródeł energii bardzo interesuje nie tylko przedsiębiorców i przedstawicieli rynku pracy, ale również młodych ludzi, którzy myślą o swojej zawodowej przyszłości. EduPower to okazja, by przedsiębiorców i ekspertów spotkać w jednym miejscu.
Inspiracją do organizacji EduPower w Szczecinie były podobne inicjatywy odbywające się w wielu innych miastach w Polsce.
– Uczestniczyliśmy w podobnym wydarzeniu w Trójmieście. Wspólnie z moim wspólnikiem Michałem Wilczewskim doszliśmy do wniosku, że branża wiatrowa, ale i energetyka potrzebują takiej przestrzeni do dyskusji w naszym regionie – mówi Witold Szczepkowski, współorganizator wydarzenia.
Inną motywacją są kwestie związane z rynkiem pracy. Pomorze Zachodnie, by pozyskiwać inwestorów, musi aktywniej działać w temacie kształcenia nowych kadr.
– W pewnym momencie zabraknie nam ludzi do pracy, którzy mają kompetencje techniczne. Będziemy musieli więc albo ograniczać działanie firm, albo ściągać ludzi z zagranicy. EduPower jest więc wydarzeniem, które pokaże potencjał sektora offshore i energetycznego. Wystawcy będą prezentować swoją pracę młodym ludziom. Spodziewamy się, że w ciągu dwóch dni odwiedzi nas nawet kilka tysięcy zainteresowanych – mówi Szczepkowski.
W wydarzeniu weźmie udział ponad 40 wystawców oraz wielu partnerów, w tym firmy, instytucje publiczne, szkoły i uczelnie, które zaprezentują dynamiczny rozwój branży oraz rosnące potrzeby kadrowe. Organizatorzy EduPower szacują, że w dwa dni Netto Arenę może odwiedzić ponad 1500 osób nie tylko ze Szczecina, ale i mniejszych miejscowości regionu.
Wydarzenie dla studentów, uczniów szkół branżowych i wszystkich, którzy chcą się przebranżowić
Firmy, które przyjęły zaproszenie na targi EduPower, opowiedzą gościom Netto Areny o swojej działalności i perspektywach rozwoju. W panelach dyskusyjnych wezmą udział menadżerowie dużych firm sektora energetycznego, przedstawiciele zachodniopomorskich uczelni wyższych oraz władze samorządowe.
Partnerem strategicznym EduPower jest Szczecińska Energetyka Cieplna. Wśród partnerów paneli dyskusyjnych, a jednocześnie wystawców znalazły się takie firmy jak: Vestas, M4Wind, Ørsted, Iberdrola Renewables czy Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że wystawcy przyjeżdżają do Szczecina z dużą otwartością i chęcią rozmowy o potencjale naszego miasta i regionu.
– Strefa Rozwoju to obowiązkowy punkt na mapie EduPower 2024. Będzie to przestrzeń pełna rozmów, warsztatów i szkoleń, z możliwością skorzystania z doradztwa zawodowego. Jednym z kluczowych paneli dyskusyjnych będzie z kolei Girl Power, podczas którego wpływowe kobiety z branży opowiedzą o swoich sukcesach, obalając mity, że sektor energetyczny jest tylko dla mężczyzn – mówi Witold Szczepkowski, współorganizator wydarzenia. – Będą z nami także takie instytucje jak Wojewódzki Urząd Pracy czy Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Zapraszamy więc nie tylko studentów, ale i osoby, które zastanawiają się nad zmianą pracy lub przebranżowieniem. Na rynku jest wiele programów zawodowych czy czeladniczych i warto z nich skorzystać – dodaje organizator.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla odwiedzających, wystarczy się zarejestrować na www.edupower.com.pl.
Agenda dostepna jest pod tym linkiem.
Komentarze
0