Przedszkola, szkoły, ogniska plastyczne i wszystkie firmy, w których często trzeba coś skleić, mogę teraz zadbać o ekologię, a przy okazji zapewnić sobie dostawę zapasu kleju w sztyfcie AMOS. Wystarczy oddać do recyclingu puste tubki wykorzystanego wcześniej produktu tej marki.
Zasady tej proekologicznej akcji są bardzo proste. Trzeba uzbierać 120 sztuk zużytych tubek po kleju w sztyfcie AMOS, by te puste opakowania można było wymienić na 30 sztuk nowych klejów w sztyfcie i dodatkowe niespodzianki.
W miejscach, w których klej w sztyfcie wykorzystywany jest do prac plastycznych czy biurowych, zebranie takiej liczy pustych opakowań nie jest większym problemem. Wystarczy powiedzieć, że w inicjatywie marki AMOS uczestniczy już blisko 4 tys. podmiotów. To zarówno przedszkola, szkoły, biblioteki oraz domy kultury, jak i zakłady produkcyjne.
Jak wziąć udział w akcji?
Szczegółowe warunki wyjaśnione są na stronie: https://najlepszyklej.pl. Tam można też wypełnić formularz zgłoszeniowy i otrzymać specjalny karton do zbierania pustych tubek AMOS (choć nie jest on wymagany). Po zakończeniu zbiórki trzeba powiadomić o liczbie zebranych opakowań na maila: amos@kwtrade.pl. A później wysłać tubki kurierem bądź dostarczyć je osobiście.
Wysyłać (lub dostarczać) należy pod adres: KW trade Sp. z o.o., 30-864 Kraków, ul. Mała Góra 91B, z dopiskiem AKCJA AMOS. Puste opakowanie można też zawieźć osobiście do siedziby spółki w Katowicach – ul. Boya-Żeleńskiego 108.
To proste rozwiązanie, które jest najbardziej korzystne dla środowiska naturalnego
Na zaangażowaniu w taką akcję najbardziej skorzysta planeta. Ze względu na swój skład chemiczny, kleje należą bowiem do frakcji odpadów, które nie powinny być wyrzucane wraz z innymi.
Dlatego najłatwiej zostawić ten problem specjalistom marki AMOS. Odesłać puste pojemniki, mieć satysfakcję z proekologicznej postawy, i zapas nowych klejów w sztyfcie.
Uwaga:
do 30 kwietnia 2024 przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego wpisz hasło: SŁOIK. Każdy uczestnik, który spełni ten warunek, otrzyma gratis kredki ołówkowe.
Obecnie w akcji bierze udział blisko 4000 placówek.
Komentarze
2