Jeśli pod dobrym adresem – takim jak al. Wojska Polskiego 48 – urządzimy w atrakcyjnym wnętrzu kreatywną przestrzeń do pracy i rozrywki, a następnie dodamy do tego możliwość swobodnego napicia się kawy, herbaty i zjedzenia czegoś słodkiego, to mamy gotowy przepis na solidne miejsce coworkingowe. Jednak Mentalna Pracownia idzie o krok dalej: tutaj można szukać nie tylko paru metrów kwadratowych do spokojnego przepracowania kilku godzin przy laptopie, bądź wygodnego spotkania się z klientem. To przede wszystkim możliwość uzyskania wsparcia coachingowego oraz pomocy w kryzysie. Czy to zatem idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z blokadami, wypaleniem i trudnościami w pracy?

— Mentalna Pracownia to takie miejsce, które powstało między innymi jako odpowiedź na potrzebę wyjścia do ludzi i niełączenia pracy z domem, ponieważ z działaniami zawodowymi często związany jest stres. Tego typu złe emocje później z nami zostają, nasz mózg kontekstowo kojarzy pewne wydarzenia, a my przestajemy w domu odpoczywać — mówi Elżbieta Mazurak, trenerka mentalna i certyfikowana konsultantka kryzysowa, właścicielka Mentalnej Pracowni w Szczecinie. — Tutaj tworzony jest nieco inny kontekst: spokoju, przestrzeni w stylu kawiarnianym z fotelami i sofą, jak również miejsca spotkań z klientami. Postawiłam tu także kilka regałów z książkami, głównie z dziedzin związanych z rozwojem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu wygodnie usiąść i poczytać coś ciekawego, zyskując chwilę na odprężenie i poszukiwanie inspiracji — dodaje.

„Nie trzeba utknąć w jednym miejscu przy pracy”. 160 metrów kwadratowych podzielonych na trzy strefy

Coworking, część „klubowa” dla spotkań i miejsce do wypoczynku – dostęp do trzech takich przestrzeni otrzyma każdy, kto zjawi się w Mentalnej Pracowni. Wszystkie elementy wewnątrz są ruchome i można je dowolnie przestawiać, w zależności od potrzeb. Próżno tu szukać szeregu typowych biurek i korporacyjnych przestrzeni z „boksami”. Idea polega na swobodnym podejściu do pracy, relaksu oraz naturalnie zagospodarowywanych stref, w których każdy będzie mógł się odnaleźć.

Coworking to nie wszystko. Ważne, aby móc pracować bez blokad

— Na miejscu są też dwa gabinety do pracy coach-mentoringowej 1 na 1, planujemy też cykl regularnych treningów w trybie otwartym, jak i organizowanych w zespołach pracowniczych. Każdy, kto odwiedzi Mentalną Pracownię, może również po prostu zadać pytanie, skonsultować się ze mną. Służą temu mini sesje, które można odbyć od ręki, bez potrzeby umawiania się. Zauważam, że czasem nawet w trakcie samej pracy zdarza się nam utknąć w jakimś procesie i nie możemy ruszyć z miejsca. Najczęściej patrzymy w takich sytuacjach na zagadnienie w sposób wąski, tunelowy. Coach ma za zadanie wysłuchać, pomóc zwerbalizować pewne myśli, zadać kilka dodatkowych pytań i być taką osobą z zewnątrz, która pomoże na dane zagadnienie spojrzeć nieco szerzej — opowiada.

Połączenie klasycznej pracy z możliwością odbywania jej nie tylko w przestrzeni sprzyjającej kreatywności, ale też ze wsparciem specjalisty, to z pewnością sytuacja, którą ciężko byłoby zaaranżować we własnym mieszkaniu. Zamianę domowej atmosfery na czas pracy na nieco inną podczas pracy, powinny zatem rozważyć szczególnie te osoby, które pracują zdalnie i czują, że niebezpiecznie balansują na krawędzi wypalenia i baraku produktywności oraz osoby, które spotykają się z Klientem/Zespołem lub „pracują na mieście”. Mentalna Pracownia w Szczecinie ma za zadanie zapewnić nie tylko fizyczne kilka metrów kwadratowych, ale przede wszystkim całą otoczkę związaną z naszą mentalną równowagą.

— Zależy mi na tym, aby Mentalna Pracownia była otwarta na codzienne życie. Uważam, że radzenie sobie z problemami jest częścią naszej codzienności i nie powinniśmy się w takich sytuacjach chować, ani też uciekać. Gdybym miała podsumować działalność tego miejsca dwoma słowami, brzmiałyby one „mentalnie zaopiekowani”, bo najważniejszym wyróżnikiem Mentalnej Pracowni ma być właśnie dbanie nasz o dobrostan psychiczny.

Aby skorzystać z przestrzeni coworkingowej, jak również odbyć sesję coach-mentoringową, warto zjawić się pod adresem:

Mentalna Pracownia – dobre miejsce

al. Wojska Polskiego 48/U1, 70-475 Szczecin

Kontakt: 633 004 166

https://mentalnapracownia.pl/